ijournal.cz

Říjen voní po kávě

red Zdroj: www.costa-coffee.cz. 12.10.2023 Gastronomie

Víte, jak se říká dni, kdy si nedáte svoji oblíbenou kávu? Depresso! Ale pryč s podzimními depresemi. Není dne, kdy byste nemohli navštívit jednu z kaváren Costa Coffee. Navíc letos oslavují výročí a až do konce října bude ve znamení narozenin, kávových novinek a překvapení. A to stojí za návštěvu.

javorové trio-latte_frappe se slehackou_ledova latte

Costa Coffee letos slaví patnácté výročí na českém trhu a podzim tak bude vonět po kávě. Costa Coffee byla vždy známá svou vysoce kvalitní kávou a tato oslava výročí je ideální příležitostí, jak si dopřát některé z jejich lahodných nabídek. Kromě speciálních nabídek se můžete těšit i na kávové novinky a nové produkty.

Lotusky a káva – ideální dvojka

Také vám tak chutnají karamelové sušenky „lotusky“? Pokud ano, máte se na co těšit. Costa Coffee spojila sílu se značkou Lotus Biscoff a může hrdě představit novinku letošního podzimu – Lotus Biscoff® caffè latte. Baristé caffè latte ochutí omáčkou ze sušenek Lotus Biscoff a jeho povrch ozdobí posypkou z drcených sušenek. Aby bylo dílo dokonalé, do šlehačky vám ještě zapíchnou jednu lotusku navíc.

Lotus Biscoff latte a Javorové latte


Podzim voní po javoru

Nechte se unést chutí podzimu a dopřejte si Javorové caffè latte s praženým lískovým oříškem a sušenkovou posypkou v barvách podzimního listí. Horké latte s oříškem je oblíbeným kávovým nápojem pro start dne. Po ránu pěkně nakopne a v chladných dnech také prohřeje. Baristé jsou ale připraveni i na teplé babí léto. Javorovo kávovou kombinaci si můžete dát i vychlazenou na ledu a to hned ve dvou podobách – ledové Javorové caffè latte s oříškem nebo Javorové frappé s oříškem a šlehačkou.

ledové javorove frappe s oriskem


Narozeninový marcipánový dort

K narozeninám neodmyslitelně patří dort. A tenhle marcipánový se spoustou ingrediencí najdete jen v Costa Coffee, je totiž dělaný na zakázku. Lahodný smetanový, pistáciový a makový krém, proložený malinovým pyré, na chutném oříškovém dortovém korpusu, obklopený vrstvou pravého marcipánu a navrch kakaová poleva. Každý kousek navíc dostanete s malou čokoládkou s číslovkou 15, která připomíná výročí kaváren Costa Coffee. Tak co mu říkáte? Tohoto sladkého fešáka zkrátka musíte ochutnat.

 narozeninový marcipanovy dort s flat white


Kávy flat white není nikdy dost

Kdo by neměl rád flat white. Tento kávový nápoj už jednou v nabídce byl, oslnil a vrací se zpět. Řeč je o kombinaci trojitého espressa s našlehaným mlékem a podzimní příchutí skořice se slaným karamelem. Pro nadcházející chladnější dny je jako stvořené. Okouzlí vás nejen svou vyváženou chutí, ale také precizní technikou latte art, která efektně vystoupí ze skořicové posypky. Mimochodem, věděli jste, že Costa Coffee je průkopníkem kávy zvané flat white v České republice?

 skoricovy flat white a lotus latte

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.costa-coffee.cz.