ijournal.cz

Proč děti milují pohádkové postavičky?

red Zdroj: www.mojebabyborn.cz 19.8.2016 Pro děti

Jak vzniká trend, kdy děti místo po klasických figurkách sahají po těch pohádkových? Proč se dětem v určitém věku tolik líbí laskavé příšerky? My to víme!

Odborníci se shodují, že dětská volba dává jasně najevo, co je pro malé průzkumníky důležité. Ne realita přenesená do vizualizace a tvaru dětských hraček, ale především prostor pro fantazii.

BABYborn

Figurky, které nejsou z reálného světa, děti milují především z těchto důvodů:

  1. Fascinace tajemnem je u předškoláků více než obvyklá, dopřejte dětem dostatek prostoru pro vytváření vlastního světa i fantazie – právě volbou hračky, která podobné chování dětem umožňuje.
  2. Hračky s nadpřirozeným vzhledem jsou populární také proto, že předlohy pro jejich ztvárnění kdysi existovat mohly, jsou jich navíc plné pohádky….
  3. Děti milují figurky s nerealistickým vzhledem také proto, že mohou být v jejich fantazii opravdu obrovské. Nebo miniaturní, pokud se dítě bojí. Snadno se přemůžou, nikdy neškodí.
  4. Je skvělé vidět děti, jak si vytvářejí vlastní svět, umí si zpracovat nadpřirozeno a zabaví se jinak než hrou s mobilním telefonem. Proto by měly být příšerky a fantastické hračky součástí dnešních dětských pokojíků. Pokud totiž dítě nezačne s uměním imaginace pracovat právě v předškolním věku, v dospělosti to již nedožene.

Zabývání se nadpřirozenem a figurkami z jiného světa naučí děti tomu, že se přestanou bát. Navíc je skvělé, pokud děti mohou nadpřirozené figurky sbírat, hledat kamarády pro své podivné přátele. Nevíte, kde začít s rozvojem svého dítěte také v této oblasti?

Máme pro vás skvělý tip: BABY born® Chodící drak

drak

BABY born® Chodící drak je krásně měkký a hebký. Když se ho na čele dítě dotkne kouzelnou hůlkou, rozsvítí se mu očka a uslyší veselé zvuky. Když se ho kouzelnou hůlkou dotkne ještě jednou, rozejde se kupředu. Při chůzi hýbe obrovskými třpytivými křídly a vydává legrační zvuky. Uvnitř draka hledejte překvapení – malé dračí vejce!

• Originální doplněk pro panenky BABY born®.

• Funguje na baterie (součástí balení)

Více informací na www.mojebabyborn.cz

Doporučená maloobchodní cena: 1 899 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.mojebabyborn.cz