ijournal.cz

Přichází muzikál ROMEO a JULIE

red Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Petr Mráček 12.11.2017 Divadlo

Ze Soulu, přes Hlubokou až do Hybernie!

Věčný Příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů ROMEO a JULIE podle předlohy Williama Shakespeara, který v jedinečném zpracování hudebního skladatele Zdeňka Bartáka s texty Eduarda Krečmara a hudebního aranžmá Daniela Bartáka a Ivana Zelenky se veleúspěšně hrál v korejském Soulu a následně i na pohádkovém zámku Hluboká, se nyní přesouvá do pražského Divadla Hybernia! Uvidíte tak napínavé představení se zajímavou scénou, rozmanitými kostýmy, akčními scénami, včetně šermířskými scénami…

 všichni

Na tiskové konferenci 9. listopadu byly odhaleny všechny hlavní a vedlejší role a company. Premiéra se uskuteční 23. listopadu v 19 hodin za účasti celé řady vzácných hostí i známých osobností.

Doposud Praha toto zpracování Romea a Julie neviděla. Zažít jej mohli diváci v jihokorejském Soulu, kde měl muzikál v roce 2002 veleúspěšnou premiéru a na Hluboké. Zde se opět veleúspěšně hrál po čtyři letní sezóny. Zdeněk Barták si spolu s producentkou Emou Krahulíkovou řekli, že nyní je ten pravý čas předvést dílo také v mecce českého muzikálu”, v Praze. Právě skladatel Zdeněk Barták je dokonce i držitelem ocenění GRAND PRIX za nejlepší muzikál asijského kontinentu (získal dva asijské Oscary).

 Bartakovi

Příběh se tak z jednoho z nejkrásnějších zámků přestěhoval do jednoho z největších pražských a nejoblíbenějších muzikálových divadel.

„Mám z toho velikou radost, protože ten příběh je krásný, hudba je úžasná, texty, scéna, kostýmy a myslím si, že jsme také vybrali skvělé obsazení,” pochvaluje si jediná česká muzikálová producentka Ema Krahulíková.

Zajímavostí bezesporu je i to, že se v pražském nastudování Romea a Julie objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. „Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel či Petr Dopita,” podotkl Zdeněk Barták.

Jinak se ale v muzikálu objeví i nové tváře, respektive staré známé” tváře a hlasy, ale nové právě v tomto obsazení, jako například: Michaela Bábor Nosková, Ondřej Bábor, Oldřich Kříž, Jiří Zonyga, Martin Pošta, Dita Hořínková, Vlasta Korec, Miloš Knor, Ivana Korolová a celá řada dalších…

Romeo a Julie

„Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce,zdůraznil režisér Roman Štolpa, kterého veřejnost znala doposud jako vesměs televizního, filmového a divadelního herce.


VSTUPENKY na generálky, premiéru a další sérii představení pro sezónu 2017/2018, si můžete zakoupit on-line zde:

https://www.ticketportal.cz/Event/Romeo_a_Julie_Muzikal?idp=872580

případně na pokladně Divadla Hybernia


Realizační tým a kompletní obsazení muzikálu ROMEO a JULIE:

Hudba: Zdeněk Barták

Texty písní: Eduard Krečmar

Hudební aranžmá: Daniel Barták a Ivan Zelenka

Překlad: Jiří Josek

Režie: Roman Štolpa

Choreografie: Lukáš Vilt

Šermy: Borek Belfín

Scéna, projekce: Ariadna Nikiforova

Kostýmy: Lucie Ulíková

Asistentka režie: Hana Sršňová

Producentka: Ema Krahulíková

PR: René Kekely

 

Romeo:

Lukáš Randák

Štěpán Komárek

Filip Hořejš

Julie:

Ivana Korolová

Simona Tlustá

Nikola Ďuricová

Mercuzio:

Oldřich Smysl

Filip Hořejš

Lorenzo:

Dalibor Tolaš

Martin Pošta

Chůva:

Dita Hořínková

Michaela Bábor Nosková

Tybalt:

Ladislav Korbel

Jan Urban

Vévoda:

Petr Dopita

Oldřich Kříž

Kapulet:

Jiří Zonyga

Petr Matuszek

Kapuletová:

Jana Vaculíková Fučíková

Hana Sršňová

Petr:

Vlastimil Korec

Jakub Šlégr

Benvolio:

Ondřej Bábor

Ondřej Pilnaj

Paris:

Miloš Knor

Tomáš Turek

Socha:

Petr Semerád

Jonáš Janků

Matěj Kohout

Montek:

Tomáš Böhm

Miroslav A. Maxant

Monteková:

Marie Šlehoferová

Helena Kubelková

Lékárník:

Jaroslav Parči

Jakub Švec

 

Taneční a pěvecká company:

Jitka Antošíková, Barbora Březinová, Adéla Částková, Aneta Dobešová, Nikola Ďuricová, Jan Franc, David Hirschkorn, Zuzana Holbeinová, Vojtěch Janák, Jan Jech, Lukáš Kofroň, Ondřej Krysmánek, Veronika Morávková, Jaroslav Parči, Barbora Katharine Selešiová, Eva Skácelíková, Václav Šmíd, Petr Špinar, Martina Šťastná, Jakub Švec, Radek Tejkl, Karel Valenta, Zuzana Žáková.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Petr Mráček