ijournal.cz

Pozvánka na vernisáž 22. srpna 2017: Dávid Kurňavka: První léto

red Zdroj: Foro: archiv Dávid Kurňavka 15.8.2017 Aktuality a pozvánky, Výstavy

1

Mladý slovenský výtvarník, jehož obrazům dominuje popisný symbolismus, kontury a prvky stylizovaného detailu. Divákovi na plátně předkládá otázku nebo odpověď, čímž se snaží v jeho podvědomí nadvázat, respektive zachovat kontinuitu díla bez tečky na konci

2

Předtím, než začal malovat, se Dávid věnoval ilustraci, grafice a digitální malbě. Pracoval v grafickém studiu v reklamní agentuře, cítil však, že se své tvorbě musí věnovat naplno, pronajal si studio a denně maluje. Svou první velkou samostatnou výstavu v Praze měl letos na jaře v The Chemistry Gallery a obrovským úspěchem bylo, že se všech 17 obrazů prodal. Odkoupil je totiž umělecký fond Chemistry Art Fond, jehož zakladatelé rozpoznali Dávidův talent a v jeho dílech spatřil potenciál a dobrou investici.

3Léto. První dobrodružství. Milostné příběhy. Volnost. Obzory. Konflikty. Vkročení do nových vod. Energie. Jsi v pohybu, na plné obrátky. Pomyslný vrchol přírodního cyklu, kdy vše překypuje životem, kterému se vydáváme vstříc. Kdy se dějí neplánované zážitky… Podobným proudem asociací můžeme nahlížet i na nový cyklus malíře Dávida Kurňavky. Stejně jako na nedávné první autorské výstavě Are You Mine? v zmíněné The Chemistry Gallery, i zde je ústřední postavou žena -múza, jež v náznacích vypráví konkrétní příběhy či vystihuje určité rozpoložení. Tentokrát však prožívá své První léto. Pro autora typické použití symbolů pak vybízí k pozornosti a stává se klíčem k jejich rozřešení. 

22. srpna 2017 v 19.00
Galerie co hledá jméno, Stroupežnického 10, Praha 5

Hudba na vernisáži:
19:00 – 20:00 Kay Buriánek
20:00 – 22:00 Ian / Them Darned Teenagers

Výstava potrvá do 10.9.2017

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Foro: archiv Dávid Kurňavka