ijournal.cz

Pozvánka do kina: Tři přání pro Popelku

red Zdroj: BONTONFILM a.s. 18.12.2021 Film

Tři přání pro Popelku

(Tre nøtter til Askepott / Three Wishes for Cinderella )

Podle filmové pohádky “Tři oříšky pro Popelku” Františka Pavlíčka a Václava Vorlíčka

 

Norsko – 2021     Tři přání pro Popelku                                                                                                
Délka: 87 minut

Premiéra: 23. prosince 2021

Žánr: pohádka

Režie: Cecilie A. Mosli

Hrají: Astrid Smeplass, Cengiz Al, Thorbjorn Harr, Ellen Dorrit Petersen, Bjørn Sundquist, Kristofer Hivju, Anne Marit Jacobsen, Jonis Josef, Ingrid Giæver, Sjur Vatne Brean, Arthur HakalahtiKaždá legenda má své následovníky.
„Tři přání pro Popelku“ je nové zpracování legendární pohádky scenáristy Františka Pavlíčka a režiséra Václava Vorlíčka „Tři oříšky pro Popelku“.


Severská pocta české filmové klasice přináší její moderní velkolepou verzi, nové kostýmy, scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů a samozřejmě i zdravou dávku kouzel. Stejně jako u nás nebo v Německu se právě Vorlíčkova Popelka stala nesmrtelnou vánoční pohádkou i v Norsku, diváci ji tam milují a právě místní tvůrci si proto troufli ji po téměř padesáti letech znovu převyprávět.

 Tri prani pro Popelku_Foto1(c)Storm_Films


V roli Popelky se představí norská hudební hvězda Astrid S, jednu z vedlejších postav pak ztvárnil Kristofer Hivju známý jako Tormund ze série Hry o trůny. „Dostat příležitost a privilegium hrát Popelku v nové verzi Tří oříšků pro Popelku je prostě sen. Celé moje dětství jsem se každé Vánoce dívala na původní českou Popelku, neboť se u nás v Norsku stala součástí vánočních tradic. Je to role, ke které člověk přistupuje s maximální pokorou. Popelku a její příběh mám moc ráda a doufám, že lidé budou chtít naše nové zpracování vidět a bude se jim líbit,“ říká ke svému hereckému debutu Astrid Smeplass, známá jako Astrid S, jež kvůli roli podstoupila trénink jízdy na koni i výcvik lukostřelby.

Astrid S jako Popelka - 1(c)Storm_Film
V příběhu odvahy, lásky, dobrého srdce a magie bude Popelka po smrti svého otce znovu bojovat s tyranskou macechou a nevlastní sestrou, překazí lov třem mladíkům a díky kouzelným oříškům se zúčastní úchvatného plesu, kde získá princovo srdce a na útěku ztratí svůj střevíček.

Tri prani pro Popelku_Foto7(c)Storm_Films
Tri prani pro Popelku_Foto22(c)Storm_Films

Václav Vorlíček o slávě své Popelky a její oblibě v Norsku věděl a fanoušku tam si velice vážil. Osobně jsme se spolu účastnili norské premiéry digitálně restaurované verze jeho původního díla. Tam jsme se také setkali s norskými producenty, s nimiž pan Vorlíček jednal o podobě nové Popelky. Remaku pan Vorlíček velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, že si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze,“ říká Pavel Berčík z Evolution Films, který licenci na remake společně s norskými producenty vyjednal s autory původní Popelky.

Tri prani pro Popelku_Foto5(c)Storm_Films

Režisérkou Tří přání pro Popelku je Cecilie A. Mosli, která se proslavila sérií Mammon pro HBO. Tu pak pro české publikum zpracoval jako seriál Mamon Vladimír Michálek s Matějem Hádkem v hlavní roli.

 

Doporučená přístupnost: bez omezení                                                             žánr: pohádka

Barevný, české znění                                                                                             internet: www.bontonfilm.cz

2D DCP

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: BONTONFILM a.s.