ijournal.cz

Pozvánka: Do divadel míří nová hudební love story „BESTIÁŘ“

red Zdroj: foto: Jaroslav Hauer 9.4.2024 Divadlo

Do divadel míří nová hudební love story BESTIÁŘ

s hudbou Petra Maláska a texty Václava Kopty

 

„Každ(ý)á se v tom pozná“


Bestií se žena nerodí, bestií se žena stává! Tak zní podtitul příběhu BESTIÁŘ z pera Báry Nesvadbové. Na legendární román a slavný film teď volně navazuje divadelní zpracování. Nová hudební love story měla premiéru v pražském Divadle U Hasičů a zároveň vyráží za diváky po Česku. Skvěle obsazený příběh s hudbou Petra Maláska, texty Václava Kopty a pod režijním vedením Romana Štolpy diváky rozhodně baví. Obsahuje i 15 originálních písní. A jak říkají producenti i autoři: „Každ(ý)á se v tom alespoň trochu pozná“. 

Bestiar premiera
V příběhu plném zvratů, smíchu a možná i slz uvidí diváci Ivanu Korolovou/Anetu Vrzalovou, Terezu Rychlou/Šárku Vaňkovou, Petera Pechu/Tomáše Novotného, Petra Buchtu/Dominika Porta, Zbyňka Frice/Tomáše Dastlíka, Radka Zimu/Jakuba Koudelu, Igora Bareše/Jarmila Škvrnu.

„Nová huBestiar premieradební love story BESTIÁŘ je příběhem Karly, ženy, kterou zná skoro každá z nás – silná, nezávislá, ale v srdci zraněná. Když ji bezdůvodně opustí Alex, její „pan Dokonalý“, Karla se rozhodne proměnit v Bestii a oplatit mužům jejich křivdy…,“ říká producent projektu Martin Novák VIP Art Company.

Nadšená ze zpracování i premiéry je i autorka původního příběhu Bára Nesvadbová. „Jsem osobně moc ráda a je mi ctí, vznikla tahle hudební love story.  Zvlášť, když se sešli skvělí herci, zpěváci, a kdy scénář vytvořil Jan Drbohlav, hudbu udělal Petr Malásek a texty Václav Kopta. Co víc si může spisovatel úspěšné knihy přát?“


„Zkoušení nebylo jednoduché, protože je tam hodně textu i těch písní, ale je to krásné a povedené představení. Mám z něj i z kolegyněmi a kolegy velkou radost a myslím si, že se lidem v sálech bude líbit,“ prozradila herečka a zpěvačka Šárka Vaňková, která premiéru odehrála s kolegyní Ivanou Korolovou. 

Bestiar premiera
„Užili jsme si to, i když zkoušení bylo hodně intenzivní. Rozhodně to má všechno, co to mít má: příběh, hloubku, humor, ale i jisté ‚poslání’. Rozhodně se v tom hodně lidí nějakým způsobem pozná nebo v tom pozná někoho blízkého,“ podotkl herec Petr Buchta. „Staňte se součástí tohoto hudebně-dramatického zážitku, který vám ukáže, že láska může mít mnoho podob a nechte se unést příběhem, kde se hudba stává hlasem srdce,“  láká na shlédnutí představení režisér Bestiáře Roman Štolpa.

Bestiar premiera
Poměrně unikátní součástí hudební love story je fakt, že kromě herců a zpěváků, jsou na jevišti také tanečníci, živá kapela a dokonce saxofonista (René Junior).

Bestiar premiera

„Přijďte zažít příběh plný humoru, vášně, zvratů, a hlavně hledání pravé lásky, která často přichází tam, kde ji nejméně čekáme,“ zvou autoři a tvůrci projektu všechny diváky v Praze i po celé republice, kam BESTIÁŘ za nimi vyjede, včetně letních scén!

 Bestiar premiera


TVŮRČÍ TÝM:

námět: Barbara Nesvadbová
scénář: Jan Drbohlav
režie: Roman Štolpa

hudba: Petr Malásek

texty: Václav Kopta
scéna a kostýmy: Petr Kolínský
choreografie: Tomáš Kuťák

produkce: VIP Art Company

PR projektu: Olivia Lerner a René Kekely

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Jaroslav Hauer