ijournal.cz

Petra Janů má vlastní rybník, dostal netradiční jméno. Splnila sen sobě a také zesnulému manželovi!

red Zdroj: foto archiv Petra Janů/Veronika Pohanková 9.9.2021 Celebrity

Petra Janů si splnila sen, má vlastní rybník. Ten nechala vybudovat u své chalupy nedaleko jihočeské Stráže nad Nežárkou. Vodní plocha uprostřed lesů, na dohled od zpěvaččiny chalupy, dostal jméno Michal, po jejím zesnulém manželovi, manažerovi a producentovi Michalu Zelenkovi, od jehož úmrtí letos uplyne deset let. Rybník pokřtila spolu se svou kapelou Amsterdam a lidmi, kteří ke vzniku vodní plochy napomohli. 

u rybníka

„Rybník byl původně jeho snem, já jsem ho za něj jen dokončila. Doufám, že mě tam seshora Míša pozoruje a má radost, že se to podařilo. Míša byl rybář a když chodil na ryby, brával si sebou vždy jindřichohradecký rum, na zahřátí. Prostě to k tomu patřilo,“ usmívá se trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů.

Zpěvačka, která v posledním roce na své chalupě v podstatě žije a je vděčná za to, že v době lockdownu nemusela být v Praze, oslaví příští rok dvojí výročí.

Petra Janů

„Jednak svoje jubileum a pak to bude 50 let, co jsem na scéně. Chystáme turné a bude i nový duet. Nechte se překvapit,“ usmívala se zpěvačka, která má po téměř roční „covidové“ pauze zase už plný diář. „Zatím vyrážím na koncerty z chalupy, ale pomalu se začnu zase stěhovat zpátky do Prahy. Největší změna to asi bude pro mého maltézáčka Bobíka. Je mu něco přes rok, a tak zatím zná jen život tady na chalupě. Ale určitě to spolu zvládneme,“ věří zpěvačka.

Petra Janů u rybníka
Na chalupu, kterou má uprostřed jihočeských lesů jezdí zpěvačka už 35 let. Jižní Čechy se tak staly jejím druhým domovem. „Trávím tady vždycky celé léto a většinou i Vánoce. Ten rok jsem si tu opravdu užila, s Bobíčkem jsme vyráželi na dlouhé procházky. Chodí k nám kamarádky z nedaleké chalupy na karty nebo jen kafíčko. Často sem jezdí i kamarádka z Budějovic s dvanáctiletou dcerkou, takže jsem na vlastní kůži zažila i úskalí online výuky. A navíc mají maltézáčka Maxíka, což je Bobíkův brácha. Takže tady bývá dost často veselo a rozhodně se nenudím,“ dodala s úsměvem Petra Janů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto archiv Petra Janů/Veronika Pohanková