ijournal.cz

Péče o barvené vlasy v létě

red Zdroj: Klier 29.5.2022 Krása a zdraví

Léto všichni milujeme. Ale našim vlasům, obzvlášť pokud jsou barvené nebo odbarvené, dá tohle období občas zabrat. Slunce, mořská a chlorovaná voda, klimatizace a vítr – to vše vlasy v létě namáhá a odčerpává z nich potřebné živiny, vlhkost a sílu. Mohou pak být křehké, suché a lámavé.

Odborníci ze salónu Klier pro vás připravili několik tipů na letní péči o barvené vlasy, aby toto období zvládly vlasy bez úhony a zůstaly zdravé a krásné.

Klier.cz_1

  • Při častém pobytu na slunci používejte speciální přípravky s UV filtry. Vytvoříte tak vlasům ochranný štít, který k nim nepropustí ultrafialové záření.
  • Po koupání ve slané vodě si vlasy vždy umyjte, aby v nich nezůstala žádná sůl. Barvené a odbarvené vlasy reagují na slanou vodu ještě citlivěji.
  • Po každém umytí použijte kondicionér na vlasy. To platí v létě obzvlášť! Kondicionér dodá vlasům výživu, hydrataci, lesk a zacelí vlasovou strukturu.
Klier.cz_3

  • Nechoďte spát s mokrými vlasy. Nedělá to dobře vlasům ani vlasové pokožce. Vlasy se mohou polámat a zapařit.
  • Pokud chcete nechat vlasy přirozeně uschnout, prosušte je fénem alespoň u kořínků.
  • Na barvené nebo odbarvené vlasy používejte produkty na barvené vlasy. Barva se sluníčkem totiž často „vyšisuje“ a tyto produkty barvu chrání.
  • Červené, měděné a fialové odstíny se vymývají dříve přes celý rok, nyní díky sluníčku o to více. Zkuste s vaší kadeřnicí probrat, zda by nebyla vhodná např. melírovací technika balayage nebo technika ombré, kde jsou konce vlasů ponechány světlejší a časté barvení tak není tolik potřeba.
  • Vhodná řada pro letní péči o vlasy je např. Kérastase Chroma Absolu. Najdete zde masky, šampony, kondicionéry i séra.

 Klier.cz_řada_Kérastase_Chroma_AbsoluZastavte se do kteréhokoli z kadeřnictví Klier na nezávaznou konzultaci zdarma – a to 7 dní v týdnu a bez objednání! Zdravé vlasy totiž nepočkají. Klier nabízí dokonalou péči o vlasy, moderní kadeřnické služby vyškolených odborníků, profesionální produkty k péči o vlasy a dobré ceny.

Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.   

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Klier