ijournal.cz

Oslavte Velikonoce lahodnými jarními drinky

red Zdroj: STOCK Plzeň-Božkov 30.3.2021 Gastronomie

Velikonoce pomalu klepou na dveře a spousta z nás se již pustila do slavnostních příprav – barvení vajíček, pečení beránka, mazance či nádivky, pletení pomlázky a jarní dekorace domácnosti. I přesto, že budou letošní Velikonoce stále „pod rouškou“, můžete si se svými nejbližšími přichystat malou jarní oslavu. Nechte se inspirovat našimi tipy na jednoduché jarní drinky.

vaječný koňak

Letošní velikonoční pondělí připadne na 5. dubna. V tento den tradičně chodili v dopoledních hodinách od domu k domu koledníci a hodovali. Velikonoce vždycky znamenaly konec půstu a dlouhé zimy, příchod jara, svěžesti a radosti. Přestože oslavám letošní situace nepřeje, můžete si se svými nejbližšími přichystat velikonoční hody, které perfektně doplní veselé míchané drinky s nádechem jara. A pokud se se svými nejbližšími nemůžete setkat fyzicky, připijte si na zdraví alespoň on-line!


FERNET STOCK BAVORÁKFERNET STOCK BAVORÁK

Vychutnejte si svěží chuť originálního dvouvrstvého Bavoráku, který nikdy nezklame! Uvidíte, že dvouvrstvá varianta nejen skvěle vypadá, ale také chutná!

Do vysoké sklenice naplňte led, přilijte 15 cl Vašeho oblíbeného toniku a opatrně dolijte 4 cl Fernet Stock Original. Na závěr vložte plátek citronu.

 

DEEP FRESH GREPDEEP FRESH GREP

Aktivujte svůj 6. smysl s Amundsen Deep Blue! Unikátně jemná, 6x destilovaná vodka, filtrovaná přes aktivní uhlí – namíchejte si osvěžující grepový drink a Velikonoce budou 6x zábavnější!

Do sklenice nasypejte led, přidejte šťávu z půlky čerstvého grepu, 2 cl Amundsen Deep Blue a dolijte sodou. Ozdobte plátkem čerstvého grepu a snítkou máty.

 

BOŽKOV ORIGINÁL & COLA BOŽKOV ORIGINÁL & COLA

Jste milovníci klasických míchaných drinků? Pak zajisté oceníte vynikající kombinaci tuzemáku Božkov Originál a vašeho oblíbeného colového nápoje. 

Sklenici naplňte ledem, přilijte Božkov Originál a zalijte Vaší oblíbenou colou. Na závěr můžete ozdobit plátkem citronu.

 


CAPTAIN MORGAN TIKI LEMONADECAPTAIN MORGAN TIKI LEMONADE

Velikonoční oslavy zpestří mangovo-ananasový Captain Morgan Tiki v kombinaci s limonádou.

Sklenici naplňte ledem, přilijte 25 ml Captain Morgan Tiki a dolijte Vaší oblíbenou limonádou.

 JOHNNIE WALKER RED LABEL & PEACH
JOHNNIE WALKER RED LABEL & PEACH

Přivítejte jaro ve velkém stylu! Svěží osvěžení Vás čeká smícháním broskvové limonády a vynikající whisky Johnnie Walker Red Label.

Sklenici naplňte ledem, přilijte 50 ml Johnnie Walker Red Label, 140 ml broskvové limonády nebo džusu. Na ozdobu použijte na plátky nakrájenou broskev.

Kdo nemá chuť na míchané drinky, může si velikonoční menu zpestřit pouze „šťopičkou“ samotného oblíbeného nápoje!

 

PRAŽSKÁ VODKA

Ochutnejte tu naši – Pražskou vodku, která v sobě nese tradiční české dědictví a dokonale vyladěnou chuť.

PRAŽSKÁ VODKA

BARTIDA

Vychutnejte si panáky vynikajících lihovin od Bartidy – tradiční zelenou, tuzemák, vaječný likér či griotka cherry likér Vám rozproudí krev v žilách.

BARTIDA
BOŽKOV VAJEČNÝ LIKÉR

Ochutnejte prvotřídní vaječné likéry od Božkov – tradiční Vaječný, lahodný Lískový oříšek či nový dokonale vyladěný Pistáciový.

BOŽKOV VAJEČNÝ LIKÉR

                                                                                  TIPY PRO INSPIRACI:

LEGADOLegado

Legado je vysoce kvalitní rum pocházející ze směsi panamských rumů z proslulé rumérie Hacienda San Isidro. K výrobě se používají směsi sedmiletých až dvanáctiletých dokonale vyladěných rumů, které dozrávaly v tradičních sudech z amerického dubu. Legado vyniká především svou prvotřídní kvalitou a nezaměnitelnou chutí, kterou mu propůjčuje místní tropické podnebí, lahodné macerované rozinky a zázračné bylinky. Zlatavě hnědý rum Legado si nejlépe vychutnáte samotný nebo s ledem.

Objem: 0,7 l
Obsah alkoholu: 38 %
Doporučená cena: 994,- Kč

 BOŽKOV VAJEČNÝ PISTÁCIE

BOŽKOV VAJEČNÝ PISTÁCIE

Vaječný likér s příchutí pistácií je dalším z ochucených prvotřídních vaječných likérů společnosti Božkov. Vyniká svou lahodnou a dokonale vyváženou chutí s tóny oblíbené pistácie. Jeho jemně nazelenalá barva symbolizuje jarní atmosféru a Velikonoce.

Objem: 0,5 l
Obsah alkoholu: 15 %
Doporučená cena: 129,90 Kč

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: STOCK Plzeň-Božkov