ijournal.cz

Opravdové osvěžení s vodkou Puschkin

red Zdroj: Berentzen 25.8.2014 Gastronomie

Také si rádi dopřejete výtečný koktejl a ve svém výběru dáváte přednost lahodné a kvalitní vodce? Vyzkoušejte Puschkin, vodku „se silou medvědí“. Vychutnat si můžete nejen čistou vodku, ale i některou z ochucených variant. Navíc společnost Berentzen přišla minulý rok na český trh s novou příchutí. Novinka s názvem Puschkin Whipped Cream v sobě ukrývá lahodnou chuť sladké šlehačky a v kombinaci s velmi jemnou vodkou představuje jedinečný chuťový zážitek.Puschkin_Whipped_Cream

Vodka, která chutná jako dezert

Nejmladší potomek Puschkin Vodky, šlehačková varianta s obsahem alkoholu 17,5 %, rafinovaně kombinuje sílu křišťálově čisté vodky s jemnou chutí domácí šlehačky. Pije se ledově vychlazený jako panák, v koktejlech nebo formou originálního drink rituálu: vychlazený Puschkin Whipped Cream nalijte do sklenice typu shot a zastříkněte šlehačkou.

Puschcream

Puschcream

Překvapivá chuť lahodné smetany v kombinaci s vodkou v čiré tekutině. Doporučujeme s netradičním posypem, např. chilli.

Ingredience:

 • 4 cl Puschkin Whipped Cream
 • 1 cl smetany anebo šlehačky

Postup: Do panáku odměřte Puschkin Whipped Cream. Na jeho hladinu opatrně nalijte smetanu tak, aby vytvořila neporušený kroužek, anebo na ni nastříkejte šlehačku. Drink můžete ozdobit posypem podle chuti a fantazie – kávou, kakaem, čokoládou, chilli, ořechy, kořením.
Puschkin Cream Dream

Puschkin_cream_dreamLahodný hladký drink s tóny šlehačky a kávy, ideální s jahodou.

Ingredience:

 • 4 cl Puschkin Whipped Cream
 • 3 cl Berentzen Coffee Cream
 • 3 cl smetany

Postup: Do sklenice typu short vložte led, nalijte Puschkin Whipped Cream, přidejte smetanu a Berentzen Coffee Cream. Možná je i obměna za Berentzen Caramel Cream. Dozdobte jahodou.

Puschkin Whipped Cream 0,7 l zakoupíte na www.benstar.cz, www.jip.cz, www.qanto.cz nebo ji můžete ochutnat ve vybraných barech a restauracích. Cena velkoobchodu je cca 150 Kč bez DPH.Puschkin_Clear

Čistá vodka Puschkin

Puschkin Vodka, jež má ve znaku medvěda, patří díky své kvalitě mezi nejznámější na mnoha evropských trzích. Je vyrobená z velejemného obilného lihu a obsahuje 37,5 % alkoholu. Puschkin Vodka již od roku 1929 používá původní recepturu, která se v Rusku uplatňuje už od dob carů. Tajemstvím mimořádné kvality je jedinečný ledový filtrační proces, který byl vyvinut právě pro vodku Puschkin. V průběhu tohoto procesu se vodka ochladí na – 8 °C a pak je filtrována přes speciální vrstvené filtry. Celkem pět kontrolních etap v průběhu celého výrobního procesu zajišťuje nejvyšší kvalitu a nezaměnitelnou čistotu vodky Puschkin.

Cosmopolitan

Puschkin_cosmopolitanKlasický newyorský večerní drink, který si získal oblibu především po uvedení seriálu Sex ve městě.

Ingredience:

 • 4 cl Puschkin vodky
 • 2 cl pomerančového likéru
 • 4 cl brusinkového džusu

Postup: Všechny ingredience dobře protřepejte v šejkru, přeceďte do koktejlové sklenice a ozdobte koktejlovou třešní.

Moscow Mule

Puschkin_moscow_mule

Tento drink se stal populárním v polovině 50. let 20. století během „vodkového šílenství“ a název potvrzuje spojení vodky a Ruska. Drink se zrodil na Manhattanu již v roce 1941, ale dlouhá léta dominoval západnímu pobřeží Spojených států, především L.A. a Hollywoodu. Za svou popularitu vděčí slavným filmovým hvězdám 30. a 40. let, které si Moskevského mezka velmi oblíbily (Cary Grant, Spencer Tracy a mnozí další).


Ingredience:

 • 4 cl Puschkin vodky
 • 25 cl zázvorové limonády
 • 1/8 limetyPostup:
Do vyšší sklenice vlijte na led odměřenou vodku, přidejte čtvrtky limet a dolijte zázvorovou limonádou.

Doporučená maloobchodní cena Puschkin Vodky 0,5 l je 179 Kč.Puschkin_Time_Warp

Vodka s energií

Puschkin Time Warp je varianta nabitá energií a předposlední novinka v řadě likérů na bázi vodky Puschkin. Svými lehkými 17,7 % alkoholu a obsahem taurinu, kofeinu a ovoce reaguje na požadavky moderní doby. Nápoj má v sobě energii a sílu nejen na dlouhé letní večery.

Bomba

Puschkin_bombaOblíbené klubové pití se svými lehkými 17,7 % alkoholu a obsahem taurinu, kofeinu a ovoce zaručí příval energie až do rána.

Ingredience:

 • 4 cl Puschkin Time Warp
 • energy drink

Postup: Do sklenice typu long vložte led, nalijte Puschkin Time Warp a dolijte energy drinkem.

Doporučená maloobchodní cena Puschkin Time Warp 0,5 l je 164 Kč.

logo

Více informací naleznete na www.puschkin.cz, Facebook.com/VodkaPuschkin nebo na www.youtube.com/PUSCHKINtube

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Berentzen