ijournal.cz

Odborníci z organizací Srdcem Robinson a Pink Bubble spojili své síly v pomoci mladým pacientům s rakovinou

red Zdroj: Srdcem Robinson a NF Pink Bubble 26.7.2023 Významné osobnosti, veřejné projekty
Srdcem RobinsonMají stejnou misi. Pomáhat nemocným dětem. Teď nově spojili své síly – nezisková organizace Srdcem Robinson navázala spolupráci s nadačním fondem Pink Bubble, který pomáhá mladým pacientům do 30 let zvládnout složitou životní situaci, ve které se ocitli, plnit jejich přání, a co nejrychleji se vrátit zpátky do života.


Srdcem Robinson nabízí pacientům navázaným na nadační fond Pink Bubble své letité zkušenosti s péčí o děti a jejich rodiny v těžkých chvílích. S finanční podporou fondu tak mohou nyní rodiny nemocných mladých pacientů s rakovinou dostat špičkovou péči o duši.

Známe způsoby, jak pacienty i jejich rodiny uklidnit, naučit je, jak zpracovávat emoce a hlavně strachy. Ty se v souvislosti s takovým onemocněním logicky objevují a mají přirozenou tendenci rychle růst. S tím umíme pracovat“, popisuje práci neziskové organizace Srdcem Robinson její zakladatelka Tereza Robinson.

Psychika je zásadním léčebným katalyzátorem. Pacienty umíme také připravit na důležité operace nebo pobyt v nemocnici. Naše přístupy jsou unikátní a velmi účinné“, dodává Tereza.

V Pink Bubble už od roku 2012 pomáhají všem mladým pacientům do 30 let, kteří bojují s onkologickým onemocněním. A samozřejmě i jejich rodinám. Ať už se jedná o hmotnou pomoc, poradnu, plnění přání malých i větších pacientů nebo pomoc s jejich návratem zpět do života. Zkrátka cílem je ulehčit a zlepšit jim život.

Po letech práce s nemocnými a jejich rodinami si uvědomujeme, jak je péče o duši důležitá. Proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s organizací Srdcem Robinson a nabízet jejich skvělé a láskyplné služby i našim klientům a podílet se významně na jejich úhradě“, říká k nové spolupráci Martina Mecerová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Pink Bubble.

Díky spojení dvou organizací s bohatými zkušenostmi a srdcem na dlani se situace mladých bojovníků s rakovinou zase o kousek zlepší.

A o to nám všem jde!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Srdcem Robinson a NF Pink Bubble