ijournal.cz

Nové hry Harry Potter pro čaroděje i mudly – zábava pro celou rodinu

red Zdroj: www.potterovky.cz 29.8.2022 Pro děti

Český výrobce her a hraček EFKO-karton a zásilková společnost Betexa spojili své síly a pro své zákazníky připravili novou řadu her s populárním hrdinou Harry Potterem. Hry se vyznačují originálními herními pravidly vycházejícími z konkrétních příběhů oblíbené spisovatelky Joanne Rowlingové. Autor Tomáš Bělka kladl při tvorbě pravidel důraz na skutečnost, aby si hry mohl zahrát úplně každý a staly se tak oblíbené napříč generacemi. Společnost EFKO pak jeho know-how zhmotnila ve finální výrobky, které se právě dostávají na pulty obchodů, a to v podobě čtyř společenských her pro děti i dospělé Harry Potter Škola čar a kouzel, Harry Potter Famfrpál Kvinteto, Harry Potter Brumbálova armáda a Harry Potter Cesta zapovězeným lesem. V první polovině října přibudou novinky s názvem Harry Potter Turnaj tří čarodějnických škol a Harry Potter Lektvary pro pokročilé.

 

„Před více jak 20 lety jsem si společně se svými dětmi četl tehdy premiérově vycházející knihy s příběhy Harry Pottera. A byl jsem jimi, stejně jako oni, nadšen. Následně se mé firmě podařilo získat licenci na výrobu vlastních her vztahujících se k filmovým premiérám. Stál přede mnou však nelehký úkol. Vytvořit tituly, ve kterých je silně zobrazen příběh ze světa Harry Pottera, a zároveň přizpůsobit herní pravidla věku mých dětí, kterým tehdy bylo 6 a 10 let. A povedlo se. Hry měly v té době fantastický úspěch. Nyní jsme se rozhodli o druhé vydání her. Našel jsem pro testování ve svém okolí děti podobného věku, a byl jsem velmi mile překvapen jejich nadšením. Hry jsme zkoušeli i s jejich rodiči a s dalšími kamarády, kteří příběhy Harryho Pottera neznají. Ukázalo se, že i oni si je zahráli s velkou chutí a vůbec je neznalost kouzelnického světa neomezuje. Nabízíme tedy odladěné hry, které jistě budou bavit celou rodinu. Zkrátka hry pro čaroděje i pro mudly,“ uvádí autor her Tomáš Bělka, majitel společnosti Betexa.

„S panem Bělkou spolupracujeme již několik let. Vyrábíme jeho oblíbené edukativní hry Pexetrio a MultiTrio, Chytrý provázek a řadu dalších produktů. Herní principy ‚Potterovek‘ pana Bělky se nám líbily. Jelikož se sami na rodinné hry zaměřujeme, rozhodli jsme se jít do společné licence. Na nás je hlavně technická stránka. Tzn. kompletní zastřešení výroby her v našem kartonážním provozu v Novém Veselí na Vysočině,“ doplňuje Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton, s. r. o.


Kolekci her zhodnotil i jednatel portálu potterfan.cz Tomáš Vondráček: „Hry jsou velmi jednoduché, takže je pochopí i mudla (ten kdo neumí kouzlit), ale přitom nabízí tolik různých kombinací, že nezevšední ani zkušenému kouzelníkovi. Díky použitým motivům a fotografiím přímo z filmů se tak hráči mohu vrátit zpět do dětství a nostalgicky vzpomínat na jejich oblíbené filmové scény.“

Ve všech případech se jedná o originální stolní rodinné hry pro malé i velké, se kterými se stanete součástí známého příběhu Harry Pottera. Díky jednoduchým pravidlům si je s chutí zahraje jak skalní fanoušek hrdinů z Bradavic, tak třeba i dědeček, který příběhy Joanne Rowlingové nezná. Cena her začíná na 399 Kč. Jedná se o velmi příznivou částku v porovnání s ostatními dováženými výrobky s touto celosvětovou licencí. Hry lze zakoupit přímo na webu výrobce https://eshop.efko.cz nebo www.pexetrio.cz a ve všech dobrých e-shopech, knihkupectvích a hračkářstvích. Bližší informace o jednotlivých hrách také naleznete na www.potterovky.cz. Vyrobeno v ČR.

Harry Potter Škola čar a kouzel – rodinná společenská hra

Studujte kouzelnické předměty na všech čtyřech kolejích Bradavic a bojujte o kartičky s Obracečem času. Ty mohou rozhodnout, který hráč se stane nejúspěšnějším studentem. Zábavná rodinná hra pro malé i velké, hra pro čaroděje i mudly.

Harry Potter Škola čar a kouzel
Harry Potter Famfrpál Kvinteto – rodinná společenská hra

Sveďte napínavý souboj o co nejvyšší počet Camrálů, a následně o jedinou Zlatonku! A vyhýbejte se Potloukům, které vám mohou nadělit nelítostní soupeři.

 Harry Potter Famfrpál

Harry Potter Brumbálova armáda – rodinná společenská hra

Naučte se s Brumbálovou armádou důležitá kouzla proti Černé magii. Pozor na Dolores Umbridgeovou, ta může vaši výuku vážně narušit.

Harry Potter Brumbálova armáda 

Harry Potter Cesta zapovězeným lesem – rodinná společenská hra

Vylákejte do Zapovězeného lesa s Harrym a Hermionou Dolores Umbrigeovou. Pokud vás v lese napadnou Kentauři, tak si musíte vyžádat pomoc u poloobra Drápa. Poutavá rodinná hra pro celou rodinu, u které se pobaví čarodějové i mudlové všech věkových kategorií.

 Harry Potter Cesta zapovězeným lesem

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.potterovky.cz