ijournal.cz

Nová receptura Nestlé FITNESS® – o 30 % méně cukru, stejně skvělá chuť.

red Zdroj: Nestlé 7.7.2015 Gastronomie, Krása a zdraví

Chcete se pyšnit dokonalou postavou i po návratu z dovolené? Snídaňové cereálie Nestlé FITNESS® Natural vyrobené f1z celozrnné mouky přichází s novou recepturou, díky které obsahují o 30 % méně cukru při zachování stejné chuti. Cereálie Nestlé tak splňují celosvětový závazek zlepšovat výživové hodnoty svých výrobků, díky čemuž je správné snídání jednodušší, a to bez jakýchkoliv chuťových kompromisů.

Toužíte po dokonalé postavě? Nejen pravidelný pohyb, ale i pestrá a vyvážená strava jsou základem zdravého životního stylu. Nastartujte proto svůj den s  cereáliemi Nestlé FITNESS®, které vám k němu pomohou. Nové Nestlé FITNESS® Natural díky své vylepšené receptuře zredukovaly cukr na 11,8 gramů na 100 gramů cereálií a chutnají stále stejně skvěle! Cukry byly nahrazeny především navýšením obsahu celozrnné složky z 53 % na 57 % a rýžové mouky z 34.5 % na 36.9 %.

Benefity této změny popisuje PhDr. Iva Málková ze STOB (společnost STop OBezitě):
„Výživa se podílí vysokým procentem (cca 40 %) na zdraví lidí. Drastické a mnohdy až zdraví škodlivé diety rozhodně nejsou správnou cestou k trvale štíhlé linii. Do boje proti nadváze a obezitě by se měli zapojit i producenti potravin. Pokud výrobci budou na trh uvádět potraviny s nutričně výhodnějším složením, zejména se sníženým obsahem nasycených mastných kyselin a cukru, lidé budou hubnout bez námahy, aniž by si uvědomovali, že drží dietu. Když například snížíte denní příjem energie o 400 kJ, což ani nepostřehnete, můžete zhubnout až 5 kg za rok! Cereálie Nestlé FITNESS® Natural s novou recepturou jsou příkladem právě takové potraviny, která obsahuje o 30 % méně cukru,“ uvádí Málková.

f2Vylepšená receptura přitom zaručuje stejně skvělou chuť jako předtím. K zachování chuti  byl cukr totiž odebrán ze základní části cereálií a naopak zachován ve svrchní vrstvě, kterou chutnáme.

Díky speciálnímu postupu, kdy je obsah cukru snížen především v samotném základu  lupínků a nikoli v jejich svrchní vrstvě, která se jako první dostane do kontaktu s našimi  chuťovými pohárky, si cereálie zachovávají téměř totožné chuťové vlastnosti. A pokud  zákazník nezaregistruje, že jí „zdravější potravinu“, bude změna v jídelníčku trvalá a bez  námahy,“ udáváPhDr. Iva Málková.

 Kromě toho, že Nestlé FITNESS® Natural nyní obsahují svou nejlepší recepturu v historii,  navíc ukrývají i 5 vitamínů, minerální látkya jsou vyrobeny z celozrnné mouky. Právě  celozrnná mouka má v sobě oproti bílé mouce všechny tři části obilného zrna, v nichž je  ukryto tolik tělu prospěšné bohatství – vláknina, vitamin B, minerální látky a bílkoviny.  Výrazně byl snížen cukr i u variant Nestlé FITNESS® s příchutí – a to Fitness s ovocem, Fitness čokoláda a Fitness jogurt.

*Kompletní informace najdete na https://nestle-fitness.com/cz/.

Snídaňové cereálie Nestlé FITNESS® jsou dostupné v těchto variantách příchutí: Fitness Natural, Fitness s ovocem, Fitness čokoláda a Fitness jogurt. Produkty v gramáži 350-375 gramů zakoupíte v běžné obchodní síti za maloobchodní cenu 89,90 Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nestlé