ijournal.cz

Nejkrásnější česká pohádka ZLATOVLÁSKA na Malé scéně Hudebního divadla Karlín

red Zdroj: Hudební divadlo Karlín 16.2.2024 Společenské akce a události

Hudební divadlo Karlín odtajnilo novou muzikálovou pohádku „Zlatovláska“, kterou v premiéře uvede na Malé scéně 15. dubna v 19.30 hodin. Inspirací pro toto kouzelné představení je původní klasická pohádka podle K. J. Erbena, kterou pro dnešní publikum oživil Jan Pixa. 

Zlatovláska


Diváky čeká návrat k známým melodiím Angela Michajlova s Krečmarovými texty, které se staly ikonickými díky filmové adaptaci z roku 1973 s herci Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou. „V představení se objeví překvapivě i věci a dění, které symbolizují dnešní konání. A nepřijdete ani o další překvapení v podobě úplně jiného pojetí konce známého pohádkového příběhu, tak aby si děti i rodiče přišli na své“,
říká autor scénáře Jan Pixa, který stojí i za rodinnými muzikály Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v říši divů, Královna Kapeska, zařazené do programu HDK.

A protože Malá scéna si klade za hlavní cíl přivést mladého diváka do divadla, uvidíme je na obou stranách a to nejen v hledišti, ale i na jevišti. Těšme se tak na nové nadějné začínající interprety v titulních rolích Zlatovlásky a Jiříka, vedle zkušených aktérů jako jsou Bronislav Kotiš, Dušan Kollár a Martin Sochor. Ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek vyjádřil přání: „Přeji, aby všichni protagonisté byli vřele přijati, jako tomu bylo u jejich hereckých předchůdců.“ Umělecká vedoucí Malé scény HDK Lenka Pixová uvedla, že se jedná o třetí velký projekt na této pražské scéně (komedie Ivana Mládka Močál Story a Sopranistky v režii Ondřeje Sokola).

tvůrčí tým

Režie se ujal Filip Renč. První náznaky z připravovaných zkoušek ukazují, že přinese pohádce nový rozměr. A jak osobně prozradil na tiskové konferenci novinářům, můžeme se těšit na původní klasické staročeské loutkové divadlo s pohyblivými kreslenými dekoracemi. Scénickou a kostýmní magii tentokrát navrhl Petr Hloušek a Roman Šolc. Na jevišti ožijí krkavci, mravenci, zlaté rybky a mušky, které povedou samotní herci a děti z Karlínského muzikálového studia Múzy.


Obsazení:


Zlatovláska
Šilarová Ema, Púpalová Pavlína

Jiřík
Franc Jan, Obdržálek Šimon

Otec Zlatovlásky
Kotiš Branislav, Sochor Martin

Zlý král
Sochor Martin, Kollár Dušan

Sestry Zlatovlásky
Dobiášová Nela, Šmídová Klára, Tandlerová Viktorie, Tandlerová Agáta, Smolíková Petra, Zábrodská Petra, Gertsovskaya Alisa, Fenclová Anna Marie

Muška
Autratová Valérie, Dolečková Anna, Kňavová Darja

Rybáři (Company)
Krátký Alex, Hladký Jaromír, Pichler Adam, Preisler Václav

 

 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Hudební divadlo Karlín