ijournal.cz

Natáčení filmu Tomáše Magnuska BASTARDI 4 odstartovalo!

red Zdroj: foto: Jan Sobotka 8.3.2021 Společenské akce a události

Natáčení filmu BASTARDI 4, který navazuje na tři předchozí kontroverzní, ale úspěšné díly, odstartovalo o víkendu ve východních Čechách. Především Česká Skalice se stala ústředním místem části děje příběhu, který bude ale jiný než tři předchozí. Méně agresivní, více humorný, s nadsázkou i ironií. I proto je tam mj. podtext s názvem „Reparát“. Ale stále bude děj s odkazem na to, že jde o problematiku ze skutečného prostředí a o střet dvou etnik, která spolu ale v zásadě dokážou docela dobře fungovat.

 Bastardi Magnusek Godla 2

V hlavních rolích se objeví opět Tomáš Magnusek, který je také režisérem filmu a hvězda filmů a seriálů, romský herec Zdeněk Godla. Vedle nich se vrátí i „staré známé“ tváře, jako jsou Jiří Krampol, Jan Přeučil, Jaroslava Obermaierová, Eva Čížkovská, nebo Igor Bareš. Objeví se však ale i nové. Například Natálie Grossová, nebo Karlos Vémola. Přibudou i další postavy, které představíme později…

Bastardi Magnusek Cizkovska Godla

„Počítá se také s účastí jedné světové filmové hvězdy, ale čas na to ji představit, ještě nepřišel. Diváci a fanouškové Bastardů i média se včas dozví, o koho půjde, a co bude hrát. Pro mnohé to bude velké překvapení! Zatím nám natáčení jde dobře, a to i přes současnou, velmi složitou dobu,“ říká režisér a scénárista Tomáš Magnusek, ztvárňující učitele Majera, který se po deseti letech dostává z kriminálu…

Jeho nejbližšího kamaráda si zahraje právě hvězda filmu Most nebo seriálu Ordinace v růžové zahradě Zdeněk Godla.

Bastardi 4 Magnusek Godla auto 2

„Moc jsem se na natáčení těšil a jsem rád, že mě Tomáš oslovil. Už jsme si spolupráci spolu vyzkoušeli na jiném jeho projektu Škola mého života a zjistili jsme, že na sebe slyšíme. Dokonce si říkáme ´brácho´. Jsme podobné nátury, máme podobný humor a energii. Umíme si ze sebe vzájemně udělat legraci. Myslím si, že se diváci mají na co těšit,“ podotkl Zdeněk Godla, který u Magnuska zabodoval proto, že je v hereckém projevu opravdový, uvěřitelný, bezprostřední, ale také spolehlivý, pracovitý a bezproblémový.

Pro mnohé bude děj i některé okamžiky a rozuzlení v pokračování Bastardů velmi překvapující a možná až šokující. „Některé postavy se budou chovat tak, jak by divák zrovna od nich nečekal. Ale prozrazovat víc nebudeme…. To ostatně pak uvidí v kinech,“ podotkl Tomáš Magnusek.

Součástí natáčení je nyní i dodržování vládních nařízení a hygienických opatření. Štáb i herci jsou vybaveni rouškami, respirátory a herci je sundávají jen v případě, že točí své obrazy, nebo se občerstvují. Na place se také pravidelně provádí testování a měří se tělesná teplota.

Bastardi klapka auto

Některé části filmu se navíc budou dotáčet až v momentě, kdy to situace umožní a restrikce se uvolní.

Natáčet se bude na Náchodsku, Mostecku, jižní Moravě i v Praze.

Do kin by film Bastardi 4 měl přijít na přelomu tohoto a příštího roku. Záležet bude hlavně na momentální pandemické situaci v zemi.

Bastardi Cizkovska

Základní synopse děje filmu Bastardi 4 – Reparát:

Učitel Majer, který sedí ve vězení z důvodů zabití tří svých žáků je v rámci politického populismu po 10 letech propuštěn na svobodu. Jelikož celá jeho rodina je pryč a nemá žádného přímého příbuzného, tak na něj zcela nepochopitelně před vězením čeká jeho spolužák ze základní školy Jura. 

Ten Majerovi nabízí pomoc. Bere si ho k sobě domů a nechává ho jako dávného kamaráda a spolužáka prozatím žít u sebe.

Majerovi nepomáhá ale tak nezištně, chce po něm, aby oslovil jak bývalé kolegy, tak své kontakty, aby bylo jednodušší provoz školy znovu otevřít.

Společně se tato nesourodá dvojka (klidný odbornými texty přehlcený introvert) Majer a Jura (ukřičený, příliš upřímný extrovert) snaží tedy znovu obnovit chod bývalé (zvláštní) školy, především na popud rodičů.

Příběh ukazuje, jak se za deset let změnil život bývalým žákům školy, se kterými Majer pracoval. Majer vzpomíná řadu spíše vtipných situací, které se žáky zažil a hledá k nim cestu.

Vše má ale velmi zajímavé, a ne zrovna očekávané rozuzlení….

 

FB:Bastardi | Facebook

IG:www.instagram.com/filmbastardi

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Jan Sobotka