ijournal.cz

Našli jste pod stromečkem výrobník perlivé vody? Máme pro vás tipy, jak ho používat k maximální spokojenosti

red Zdroj: Sodastream 22.1.2023 Hi-tech a bydlení

Přinesl vám Ježíšek pod stromeček i výrobník perlivé vody od SodaStream? V tom případě je vysoce pravděpodobné, že vám bude dělat radost dlouhá léta. Podle průzkumu nezávislé společnosti IPSOS totiž až 86 % obdarovaných bez váhání potvrzuje, že přístroj používá několikrát týdně, každý třetí dokonce denně. Aby vám nový pomocník sloužil co nejlépe, nabízíme několik osvědčených rad a tipů.

 spirit


Používejte jen originální bombičky

bombičkaV základní výbavě svého nového výrobníku SodaStream jste určitě našli i bombičku s potravinářským plynem CO2, který přemění čerstvou kohoutkovou vodu na osvěžující perlivý nápoj. Po jejím spotřebování ji můžete vyměnit za cenu plynové náplně na kterémkoliv z více než tří tisíc výměnných míst v celé ČR. Případně si ji nechat dovézt až ke dveřím prostřednictvím donáškové služby Rohlik.cz nebo Kosik.cz. Doporučujeme využívat výlučně autorizovaná výměnná místa a služby, jejichž seznam najdete na internetu. Proč? „Každá bombička SodaStream má z bezpečnostních důvodů přesně stanovenou životnost. Při plnění v našem závodě pokaždé evidujeme její výrobní číslo a přísné kontrole podrobíme všechny bezpečnostní parametry, tlakové ventily i celkový stav. Jedině tak vám umíme zaručit 100% bezpečí provozu a kvalitu používané náplně CO2,“ vysvětluje Michal Panis, produktový a brand manažer značky SodaStream v České republice. Každá originální bombička má též tři ochranné prvky, které si můžete zkontrolovat podle webstránky výrobce.

TIP: I když je výměna bombiček dostupná a rychlá, vždy je dobré mít doma i jednu rezervní.

Rezervní bombička pro výrobníky perlivé vody, 699 Kč, www.sodastream.cz

 

Perlete podle potřeby

S jedinou originální bombičkou SodaStream si můžete doma připravit až osmdesát litrů čerstvé perlivé vody. Při doporučené maloobchodní ceně 199 Kč za novou plynovou náplň vás tak jeden litr vlastní perlivé vody vyjde na cenu od 2,57 Kč. Pokud vás zajímá, kolik můžete ušetřit, pomůže praktická kalkulačka, která vypočítá úsporu na základě dosavadní spotřeby balené vody ve vaší domácnosti. Výhodou výrobníků SodaStream je také fakt, že intenzitu perlivosti vaší vody si můžete regulovat sami podle toho, zda preferujete více, nebo méně perlivou. Samozřejmě platí, že při přípravě jemně perlivé vody se potravinářský plyn z bombičky spotřebuje pomaleji.

 Italian Spritz


Kontrolujte lahve

Součástí každého balení výrobníku SodaStream je i opakovaně použitelná lahev. Životnost skleněných lahví, které se prodávají v balení s výrobníkem Crystal nebo samostatně, je neomezená. Pokud ale používáte výrobník SPIRIT, SPIRIT One Touch nebo JET, je třeba, abyste na lahvích kontrolovali datum spotřeby. Důvod je jednoduchý: „Proces sycení vody probíhá pod tlakem deseti barů. Navíc lahve i běžným používáním stárnou a postupně se opotřebovávají. Z důvodu bezpečnosti je proto životnost lahví omezená maximálně na tři roky, přičemž přesné datum expirace je vždy uvedeno i na samotné lahvi,“ vysvětluje Michal Panis.lahve

TIP: Lahve SodaStream jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA a jiných škodlivých látek. Po uplynutí doby spotřeby je můžete nadále používat pro uskladnění a přenášení nápojů. Přes svůj větší objem jsou lehké, a tak je dobře využijete i na cestách a výletech.

Sada lahví Fuse 3 x 1 litr, 449 Kč, www.sodastream.cz

 

Zkoušejte originální příchutě

Máte svoje oblíbené nápoje a limonády, které jste doteď vždy nakupovali jen v obchodě? Pak určitě vyzkoušejte originální příchutě SodaStream, mezi nimiž nechybí ani oblíbená malinová klasika, tonic či originální příchutě Pepsi, Mirinda a 7UP ve verzi s cukrem i bez něj. Stejně tak v nabídce příchutí najdete i různé limitované edice, například Mojito či Italian Spritz, se kterými hravě zorganizujete i domácí party.

příchutěPestrý pitný režim tak zvládnete bez zbytečných nákupů a plastového odpadu. Během tří let používání výrobníku SodaStream dokáže průměrná česká domácnost snížit spotřebu jednorázových nápojových PET lahví a plechovek až o celých 2 700 kusů.

TIP: Máte rádi koktejly? Koncentrované příchutě SodaStream Mojito a Italian Spritz stačí smíchat s perlivou vodou. Můžete je doplnit také plátky pomeranče, limety, tymiánu a máty nebo dolít i proseccem či kvalitním bílým rumem.

Koncentrované příchutě Party Cocktail – Mojito, Italian Spritz, 129 Kč, www.sodastream.cz

 


Starejte se o výrobník i jeho příslušenství

tabletkySamotný výrobník perlivé vody SodaStream je prakticky bezúdržbový, stačí ho jednou za čas utřít vlhkým hadříkem. Lahve na sycení doporučujeme po vyprázdnění hned vypláchnout čistou vodou a nechat je otevřené, aby úplně vyschly. Jednou za měsíc je vhodné je vyčistit a vydezinfikovat pomocí tablet SodaStream, které se prodávají jako doplňkové příslušenství. Pozor, při používání plastových lahví je důležité vyhnout se myčce a vodě teplejší než 50 °C. Výjimkou jsou jen skleněné lahve Crystal a lahve My Only Bottle, které jsou vyrobené z odolného Tritanu.

TIP: Tablety SodaStream rychle a jednoduše zbaví lahve nebezpečných bakterií a zápachu. Balení obsahuje deset tablet.

Čisticí tablety pro lahve, 169 Kč, www.sodastream.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Sodastream