ijournal.cz

Na koloběžce za hokejem? Po dobu trvání MS levněji a bezpečněji

red Zdroj: Bolt 12.5.2024 Zajímavosti

Leták_Bolt_PrahaPo devíti letech se do Česka vrátilo mistrovství světa v ledním hokeji, které se hraje mezi 10. a 26. květnem v Praze a Ostravě. Fanoušci, kteří se budou chtít po obou městech přesouvat na sdílené koloběžce Bolt, se mohou těšit na zlevněné jízdné v sekci “Předplatné”, kde si bude možné zakoupit denní, třídenní a týdenní předplatné. Funkce je dostupná všem uživatelům aplikace Bolt po celý měsíc, a to nejen ve výše zmíněných městech. Na zvýhodněné předplatné se lidé tedy mohou těšit v Českých Budějovicích, Pardubicích, Brně, Olomouci a Frýdku-Místku.

Náruživí koloběžkáři i uživatelé služby odvozu autem, která je součástí stejné aplikace Bolt, možná již zaznamenali tři nové „kupony“ v její sekci Předplatné. Od prvního května si jezdec může zakoupit jednodenní, třídenní či týden platný Rental Pass, který mu dává k dispozici 30, 45 respektive 150 minut jízdy za sníženou minutovou sazbu ve výši 1,99 korun. Jedná se tedy o zlevnění v desítkách procent podle toho, který pass se uživatel chystá koloběžce využít.

„V hlavním městě navíc uživatel při vypůjčení stroje obdrží další důrazné poučení o tom, kterak jezdit bezpečně a ohleduplně. Letáky v českém a anglickém jazyce mimo jiného vyjmenovávají nedovolené způsoby jízdy, mezi které patří jízda ve dvou nebo po chodníku. V některých zemích se na kole či koloběžce po chodníku běžně jezdí, u nás je to ovšem zakázáno. Díky upozornění umístěnému přímo na našich strojích však bude každý návštěvník i místní vědět, jak se na koloběžce správně jezdí,“ vysvětluje Peter Mesarč, Country Manager služby mikromobility Bolt na českém a slovenském trhu.

Letáková kampaň přitom pouze doplňuje několik dalších opatření tohoto druhu, jako je například instruktáž, kterou uživatel obdrží při prvním spuštění aplikace. Vzdělávání jezdců pak představuje jen jednu výseč z široké palety bezpečnostních prvků, které aplikace Bolt obsahuje. Některé z nich jsou zcela unikátní, jako například test kognitivních schopností, který je povinný přes noc v lokalitách s bujarým nočním životem a podmiňuje odemknutí stroje. Mezi další z těchto prvků patří rozpoznávání nebezpečné jízdy ve dvou lidech či prudkého brždění a smyků, nebo kontrola správného parkování prostřednictvím umělé inteligence.

Stejně jedinečný je pak systém bodování jezdců, do kterého se všechny zmíněné i další bezpečnostní funkce slévají. Pokud jezdec pravidla aplikace Bolt porušuje, dostává trestné body podobně, jako to znají motoristé. Pokud pak spadne mezi 2 procenta nejproblematičtějších uživatelů v daném městě, obdrží v aplikaci další vzdělávací materiály zaměřené na bezpečné ježdění. Pokud během následujících 5 jízd své chování nezlepší, je mu na dalších 5 jízd omezena rychlost na 15 km/h. A pokud ani to nepomůže, bude uživatel v aplikaci zablokován.

Kromě Prahy a Ostravy jsou koloběžky Bolt k dispozici v řadě dalších měst, jako jsou Brno, Olomouc, Pardubice, České Budějovice či Frýdek-Místek.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bolt