ijournal.cz

Na český trh vstupuje unikátní aplikace Superoperator

red Zdroj: Superoperator 28.2.2019 Auto-moto

Unikátní aplikace vyvinutá finskými vývojáři vstupuje do České republiky. Aplikace Superoperator zjednodušuje péči o auto jednotlivcům i firmám. První fáze zahrnuje digitalizaci automyček, v nejbližší době se uživatelům aplikace nabídne řada dalších zajímavých služeb.

Happy female driver steering car with safety belt

Patentovaná technologie

Mobilní aplikace Superoperator byla vytvořena ve Finsku, odkud se rychle rozšířila do Austrálie a do USA. V zemích, kde je auto v podstatě nezbytností, se aplikace úspěšně rozvíjí. Česká republika je po domovském Finsku prvníevropskou zemí, do které Superoperator vstupuje. Na českém trhu působí společnost již od roku 2017, kdy začala vyvíjet na míru aplikaci s názvem „Mycí digi linka“ pro největší tuzemskou síť čerpacích stanic Unipetrol/Benzina.

Aplikace rozpoznani SPZDíky spojení s tímto významným partnerem má digitalizovaná síť myček aplikace SO již bezmála 100 automyček po celé ČR. Nyní přichází s rozšířením i mimo tuto síť. „Naše aplikace jsou určeny pro všechny, kdo alespoň občas zajedou s autem na myčku. Ušetříte nejen čas, ale i peníze, protože poskytovatelé mytí často nabízejí zvýhodněnou cenu pro uživatele. Samotné stažení aplikace je zdarma, platíte skutečně jen za využité služby automyčky. Navíc budete mít úplný přehled o všech myčkách a jejich cenových nabídkách ve vašem okolí“ vysvětluje Helena Lindová, manažerka SO pro Českou republiku. Po náročné první fázi, kdy bylo nutné instalovat do sítě myček unikátní patentovanou technologii k rozpoznávání SPZ, mohou nyní uživatelé plně využívat výhod aplikace. „Síť myček se postupně rozšiřuje, v současné době finalizujeme jednání s dalšími velkými poskytovateli mycích služeb, zájem roste i u menších poskytovatelů po celé republice,“ vysvětluje paní Lindová s tím, že ve Finsku narostl objem mytí během 18 měsíců o 20% a aplikace tak pro provozovatele myček znamená zvýšený přísun zákazníků. Aktuálně v Evropě a v USA využívá aplikaci 85.000 zákazníků měsíčně, proběhne přes ni přes 200.000 transakcí.

Jak to funguje?

Využití SO je velmi jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Superoperator CZ z App Store nebo Google Play a vytvořit si účet. Ze seznamu vybere uživatel nejbližší myčku a díky online kameře zjistí, zda zde není fronta, nebo třeba myčka není mimo provoz. Potom ho navigace dovede rovnou k vybrané myčce, kde přímo v aplikaci vybere program, spustí ho a zaplatí. Cena za mytí se odečte online (zabezpečená platba prostřednictvím služby Braintree, pobočky amerického PayPal). Obrovskou výhodou je non-stop asistenční služba, která ihned vyřeší jakýkoli problém a případně spustí mytí na dálku.

SO_aplikace

Velkým přínosem je využití aplikace například i pro zdravotně znevýhodněné, nebo rodiče s malými dětmi v autě – díky využití SO nemusí utíkat k pokladně a stát ve frontě na zakoupení mycího programu, případně čekat na asistenci obsluhy.

Přínosy i pro firmy

SO hlavni obrazekSpolečnostem, které využívají služební či referentské vozy, nabízí Superoperator speciální službu, která je zatím v Evropě unikátní – neomezené mytí v rámci jedné měsíční platby. Je to v podstatě systém neomezené služby jako například telefonní paušál, nebo sportovní karta Multisport, ale v nové oblasti: „Myjte kdekoliv, kdykoliv a kolikrát potřebujete“. Službu nabízí mimo jiné také distribuční partneři SO, na českém trhu jsou to aktuálně velké leasingové společnosti k operativnímu leasingu vozu.

Kromě toho, že firmy ušetří náklady na údržbu svých vozů, usnadní aplikace kontrolu fleet managerům. Superoperator nabízí jednoduché online reporty a fakturace, firma má přehled o všech vozech – kolikrát a kde se jednotlivá auta myla. Není potřeba shromažďovat účtenky, nehrozí zneužití ze strany zaměstnance – služba je vázaná na konkrétní SPZ. Díky aplikaci se propojí nabídky od různých poskytovatelů mytí, není nutné uzavírat samostatné smlouvy s jednotlivými sítěmi.

Další služby v brzké budoucnosti

Díky své univerzálnosti umožňuje aplikace i rozšíření na další služby. „V horizontu několika měsíců chceme představit i další služby v péči o auto, které bude možné díky SO pohodlně využívat,“ říká Helena Lindová s tím, že půjde například o oblast parkování nebo servis vozů. Na další podrobnosti si však bude muset veřejnost ještě chvíli počkat. Superoperator si klade za cíl dále pokračovat ve vývoji hardwaru, softwaru a samotné aplikace tak, že radikálně změní a vylepší i další služby v oblasti péče o automobil.

Aplikace s programyO společnosti Superoperator CZ

Společnost Superoperator CZ s.r.o. je dceřinou společností finské technologické a IT společnosti Superoperator OY, založené v roce 2011 s cílem modernizovat služby spojené s péčí o automobil. Prvním úspěchem byla modernizace zastaralého způsobu mytí automobilů tak, že uživatel mohl začít myčku ovládat sám pomocí mobilní aplikace. Dalším cílem společnosti bylo znát svého zákazníka a nabídnout mu speciální nabídky na mycí programy na míru.  To vše se povedlo díky spojení systému na rozpoznání SPZ s vlastním vyvinutým hardwarem, softwarem a aplikací. Díky tomu mohli zákazníkům nabídnout mimo různé balíčky mytí také unikátní produkt – neomezené mytí v rámci jedné měsíční platby.

Společnost Superoperator vybudovala nejdříve svojí vlastní síť automyček ve Finsku pod značkou “Juhlapesu”, kde využití aplikace bylo jediným způsobem, jak zákazník myčku ovládal. Díky možnosti testovat, vylepšovat a pracovat s širokou zákaznickou základnou se projekt zdokonalil tak, že se technologie rychle rozšířila dál až za hranice kontinentu do USA a Austrálie.

V současné době se SO rozšiřuje v severských zemích a centrální Evropě díky spolupráci s největšími hráči na trhu. Společnost vyvíjí aplikace na míru pro sítě čerpacích stanic a majitele sítí myček i pro distributory služeb aplikace. V současné době provozuje více než 8 aplikací po celém světě. Společnost Superoperator je také členem Severské společnosti, která podporuje obchodní a přátelské vztahy firem a sdružení severských států v ČR.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Superoperator