ijournal.cz

Muzikant Jary Tauber má za sebou čtvrté zahraniční koncertování s Petrem Jandou z Olympicu

red Zdroj: foto: archiv Jary Tauber 17.3.2023 Celebrity

Zpěvák, kytarista a skladatel Jary Tauber se vrátil z USA, kde společně s Petrem Jandou odehrál koncerty pro krajany. Legenda kapely Olympic pozvala Jaryho na svoje zahraniční turné již počtvrté, tentokrát do New Yorku.

Jary Tauber 1 (archiv Jaryho Taubera)

Po společných vystoupeních v západní části USA, Floridě, Austrálii a Novém Zélandu nabídl Petr Janda svému bývalému studentovi z konzervatoře Jarymu Tauberovi, aby ho po tříleté pauze opět doprovodil při koncertech za oceánem. Kromě toho, že ve dvojici společně hráli písně Olympicu, dostal Jary tentokrát prostor, aby svými písněmi otevřel koncerty v New York City a New Jersey.

Jary Tauber a Petr Janda (archiv Jaryho Taubera)

„Koncert v New Jersey byl více punkovej, v New York City zase více kultivovanější. Každopádně oba měly úžasnou atmosféru. Hity Olympicu prostě fungují,“ popisuje Jary vystoupení. „Byla pro mě čest, že jsem mohl zahrát na koncertech i svoje věci včetně nově připravovaného songu a mám radost, že lidé mě i moje písně dobře přijali. Navíc mě na pódiu doprovodila partnerka Anežka Fojtáchová, což je také příjemné zpestření oproti hraní s kapelou,“ dodává s úsměvem mladý muzikant, který se v USA potkal i s řadou zajímavých lidí. „Na koncertech jsem se seznámil například s uznávaným lékařem Bohdanem Pomahačem nebo třeba manželkou Miloše Formana Martinou. Měl jsem také možnost poobědvat s generálním konzulem nebo se setkat s tenisovou legendou Martinou Navrátilovou,“ uzavírá Jary výčet zážitků.

Jary Tauber (archiv Jaryho Taubera)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv Jary Tauber