ijournal.cz

Módní návrhář Boris Král vyhrál cenu Módní designér Czech Grand Design za rok 2023

red Zdroj: Aithér PR & ART Agency 5.3.2024 Móda, obuv, doplňky

Na vyhlášení cen 18. ročníku Czech Grand Design se stal vítězem
v kategorii Módní designér roku módní návrhář Boris Král.
Nominovaný byl za svou kolekci Salon de Nuit a za róbu
pro Danielu Kolářovou na KVIFF 23.

fotografie šatů Jany Zielinsky nafocené v Borisově salóně na Praze 1fotografie šatů Jany Zielinsky nafocené v Borisově salóně na Praze 1                                            Fotografie šatů Jany Zielinsky nafocené v Borisově salóně na Praze 1.

„Tohoto ocenění si velmi vážím a jsem vděčný. Kolekci Salon de Nuit jsem vytvořil po několikaleté přestávce. Během této doby jsem si stihnul utřídit myšlenky a vycizelovat svůj rukopis. Intuice mě vedla ruku při tvorbě šatů pro paní Kolářovou. Když člověk přemýšlí upřímně a snaží se věci dělat poctivě, lidé to vždy vycítí,“
vyjádřil se k ocenění Boris Král.

Na slavnostním předávání cen ve Stavovském divadle oblékly šaty Borise Krále Jana Zielinski, spoluzakladatelka Czech Grand Design a Tereza Maxová, která předávala cenu vítězi jedné z kategorií.

„Jana Zielinski mě oslovila ohledně vytvoření šat na galavečer cen Czech Grand Design 2023. Společně jsme vybírali a Jana si následně objednala šaty z kolekce Salon de Nuit, za kterou jsem na ocenění nominovný. Vybrali jsme temně fialové šaty bez rukávů s objemnou sukní. Dolní lem sukně má 6 metrů a je celý zapracovaný ručně. Objem sukně vytváří tylová spodnice,“popisuje Boris.

„Tereza bude mít oblečené šaty z fialového sametu, které zdobí štrasové výšivky ve tvaru kohoutí stopy. Šaty mají útlý pas a boky jsou zvýrazněné polštářky, které přidávají objem a formují siluetu,“ upřesňuje Boris Král.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Aithér PR & ART Agency