ijournal.cz

Melodica: její CD Rockový srdce pokřtěno

eso Zdroj: Melodica 8.9.2021 Párty a večírky
Melodica 2021
Teplická rocková kapela Melodica se hned po svém založení v roce 2019 dostala do povědomí hudební scény u nás. Při svém prvním vystoupení se blýskla spoluprací s kytaristou kapely Kabát Tomášem Krulichem, který s kapelou odehrál píseň Dole v dole. Od roku 2020 spolupracuje s managerem, hercem a moderátorem Miroslavem Šimůnkem, který okamžitě začal pomáhat s velkou produkcí ke klipu Válka, kde si hlavní role zahráli Lucie Vondráčková a David Gránský. Natáčelo se vloni v červenci na severu Čech na zřícenině hradu.Prostředí je nám blízké, hrady tady stojí od středověku, tak proč ne“, padla volba na exteriér. 

Křest videoklipu Válka

„Natáčení probíhalo úplně perfektně, hodně adrenalinově, protože my jsme vlastně Válka. Klip měl být původně takový malý film a my jsme do něj sháněli profesionální herce. Míra Šimůnek hned napoprvé navrhl jména Lucie Vondráčkové a Davida Gránského. Tak jsme si s nimi dali schůzku a představili projekt. Lucii se to líbilo a kývla na spolupráci“, prozrazují na křtu klipu členové kapely. Z celkové atmosféry spolupráce jsou všichni tak nadšení, že chystají další projekty. „Oslovili jsme další profesionální herce, ale jména neprozradíme. Je to v jednání, nechte se překvapit“, slibuje Melodika.

Melodica - z klipu Válka
Kapele se také povedla velká věc, když na předchozí spolupráci kývl bubeník slavné anglické kapely Uriah Heep - Russell Gilbrook. Nabubnoval své party do skladby Život, která se též objeví na novém albu.

koncert
Práce nás čeká spousty, jsme v intenzivním kontaktu s fanoušky, teď se hlavně posílají CD. Nestíháme, ale každopádně je rozjednaná koncertní šňůra, další natáčení na příští rok. Máme roztočený klip s Nadačním fondem na ochranu zvířat a i tam se objeví Míra Šimůnek nebo klip Soumrak s kytaristou Marka Ztraceného Patrikem Bartkem, který nahrál do stejnojmenné písně kytaru“, prozrazuje kapela nejbližší plány.

MELODICA - ROCKOVÝ SRDCE

Kapela má 6 členů. Hlavními skladateli kapely jsou Filip Ježek, ten se stará o hudbu. Hana Ježková je hlavní textařkou spolu s Radkem Ježkem. Dalšími členy teamu jsou manažeři Aleš Muzika a Vladan Reňák. Videoklipy si kapela točí ve vlastní produkci. V KU Clubu v Praze 2. září představila na křtu CD Rockový srdce i premiéru videoklipu „Život„.  Křtili herec Milan Pitkin a hudebník Felix Slováček ml.

 

 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

eso

Zdroj: Melodica