ijournal.cz

Marek Němec je zpátky v Sestřičkách. Vyžádali si ho fanoušci

red Zdroj: foto: TV Prima 1.11.2020 Celebrity, TV
MUDr. David Hofbauer ze seriálu Sestřičky Modrý kód už je několik týdnů zpátky na obrazovkách televize Prima. Oblíbeného herce si po dvou letech vyžádali i fanoušci, kteří úpěnlivě „prosili“ a bojovali o návrat sympatického herce Marka Němce (39). V jeho prvním natáčení – díle předvede opravdu strhující výkon, kdy doslova dochází k přesahu scénáře propojeného s vyššími tématy. Impulzivní a „šílený“ doktor Hofbauer tentokrát nebojuje jen se svou maniodepresí a svými kolegy, ale čeká ho nelehký úkol, kdy mu sebelítostí nastavuje zrcadlo mladý golfista s vystřeleným okem. On sám pak popisuje, proč naskočil zpět do seriálu, kdo nebo co stojí za jeho návratem ….

Marek Němec
Proč jste odešel ze seriálu?
Měl jsem pocit, že došlo k vyčerpání všech možností křížení s ostatními figurami, že už postava nemá, co by nabídla. Chtěl jsem ožít pro jiné projekty a chtěl jsem odejít na vrcholu (oblíbenosti).

Jaký byl důvod návratu, když navážeme na to, že ta postava před dvěma lety už nikam nesměřovala, co se změnilo?

Marek Němec
Důvodem byla příjemná a povzbuzující „masírka“ ze stran fanoušků, chuť s postavou Hofbauera ještě pobýt, možnost vydělat si nějaké peníze po té, co člověk opět zakotvil v divadlech a musím přiznat, že mi chyběl i štáb. Měl jsem se tam zkrátka pěkně.
 
Byl jeden z důvodů i finanční, čas koronaviru (herci nehrají tolik, kolik by si přáli) byla to tedy jedna z příležitostí, jak si vydělat peníze?

Odpověděl jsem již výše, ale teď se ukazuje, jak prozřetelné rozhodnutí to bylo. Sestřičky jsou teď to jediné, co nás živí a já jsem za to, že mohu pracovat, vděčný. Finančně a zároveň i proto, že mohu myslet na něco jiného, což je v této monotematické době záchrana duše.

z natáčení
Čeká nás v pondělí role asociálního chlapa po mrtvici, který dosti „nevybíravým způsobem“ pomůže mladíkovi, který přišel o oko, je to pro herce náročný úkol nebo naopak snadný….

Povím vám, že to byl opravdu dobře napsaný díl – litující se Hof, kterému sebelítostí nastavuje zrcadlo mladý golfista s vystřeleným okem. Tohle si myslím, je ten případ, kdy dochází k přesahu scénáře a my můžeme hrát témata jaksi vyšší. Dělalo se mi to krásně a se Sebastianem jsme si to vychutnali. Je to ta příjemná část herectví, kdy můžete navlékat na svůj život okolnosti, do kterých se snad nedostanete a tak prozkoumáváte „neznámé“.. 

Natáčíte o víkendech… jsme teď v čase přísných opatření, jak konkrétně vy se k tomu stavíte, jste naopak rád, že můžete být v kolektivu a nemusíte trávit čas zavřený doma?

Co se víkendového natáčení týká, jsem s pokorou opravdu vděčný, že můžeme pracovat. Jakkoliv si v této době stěžovat by mi minimálně z úcty k mnoha kolegům, kteří to štěstí nemají, přišlo naprosto nepatřičné a hloupé.
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: TV Prima