ijournal.cz

Machálková a Burešová – rakovina prsu je pro obě pořádný strašák!

red Zdroj: Mamma Help, foto: Tesco 7.10.2019 Celebrity, Významné osobnosti, veřejné projekty
Před nákupním centrem Eden v Praze ve Vršovicích se sešli nejen organizátoři a zástupci organizace Mamma Help a společnosti Tesco, ale především známé tváře, kterým není lhostejné zdraví a prevence. 
Celá akce u příležitosti zahájení projektu Měsíc v růžové byla zaměřená hlavně na rakovinu prsu. Zpěvačka Leona Machálková a herečka Eva Burešová, už tedy moc dobře ví, jak provést samovyšetření prsu.

HeadlineHeadlineU Leony Machálkové to však není potřeba, protože velmi pravidelně absolvuje veškerá preventivní vyšetření.Dávno nechodím jen na pravidelnou návštěvu k zubaři a na zubní hygienu, ale také ke gynekologovi a na vyšetření prsou. Protože mi bylo padesát let, jednou za rok jdu na tzv. generální prohlídku, abych měla přehled, jestli je tělo v pořádku,“ prozradila Leona. Ta si nejenže vyzkoušela jednoduché vyšetření prsu, ale i přiložila ruku k dílu, když společně s kuchařem připravila pokrm ze surovin, díky kterým mohou zákazníci celý měsíc říjen podpořit organizaci Mama Help. Vařilo se především z hub a hlívy ústřičné. A právě houby a květiny jsou jednou z komodit, jejichž nákupem může přispět každý zákazník obchodů Tesco. 

Headline
Eva Burešová přiznala, že ač jako zkušená seriálová sestřička funguje v nemocnici Rubava na sto procent, sama se lékařům spíše vyhýbá a nevyhledává je. Já celkově nerada chodím k lékařům, snažím se o sebe zatím pečovat tak nějak alternativně. Ale poslední měsíc mám, nevím proč, takového strašáka v hlavě a mám v plánu jít na nějaké vyšetření,“ prozradila Burešová, která zatím neabsolvovala jediné preventivní vyšetření, co se rakoviny prsu týče. A tak nejen testovala silikonový model prsu, ale především ochutnávala novinku, jež by měla pomoci ženám po chemoterapiích – a to ojedinělé nealko pivo Mamma Beer, první pivo pro ženy s rakovinou prsu. Mamma BEER si zachovává všechny pozitivní vlastnosti klasického piva (jako je obsah živin, vitamínu B nebo draslíku), ale je bez alkoholu. A co je nejdůležitější, má sladkou chuť, vyvinutou speciálně pro potlačení negativních účinků chemoterapie. A nutno říct, že si ho herečka nemohla vynachválit.

Headline
 
A díky tomuto pivnímu speciálu se na „preventivním“ odpoledni objevil herec Petr Vacek. Natočil totiž několik klipů, které mají upozornit na zmiňované pivo. „Přijde mi to jako geniální nápad prostřednictvím piva upozornit na prevenci rakoviny prsu,“ prohlásil. Je tedy jasné, že ani mužům není tato problematika vzdálená a snaží se jakkoli ženám s rakovinou pomáhat.

Headline

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mamma Help, foto: Tesco