ijournal.cz

Lucie Zedníčková oslavila svůj svátek jako kmotra vernisáže

red Zdroj: Celebritytime.cz 14.12.2018 Celebrity, Společenské akce a události, Výstavy a veletrhy

I když je herečka Lucie Zedníčková docela slušně vytížená, na přátele si čas najde. A to i v den svého svátku. „Kamarádka Helena Váňová mě pozvala coby kmotru na vernisáž jejích fotek s názvem Dvě tváře Šumavy“, prozradila sympatická herečka, jak se ocitla na vernisáži. „Já mám Šumavu moc ráda, jezdíme tam, užíváme si tamní půvabnou přírodu, ale taky vnímáme ty smutné změny, které napáchali lidé svým jednáním. A to mě fakt štve! Vždyť přírodu k životu všichni potřebujeme!“

Lucie Zedníčková_Helena Váňová

Zedníčková se svěřila, že se živě zajímá o ekologii, takže nejenže třídí odpad, ale snaží se vyvarovat nákupu plastů nebo jiných neekologických obalů či hmot. „Vadí mi třeba takové absurdity, jako vidím při koupi kávy na čerpačkách. Koupím si kafe v recyklovatelném papírovém kelímku, jenomže už nemají dřevěné tyčky na zamíchání, ale plastové. Proboha, proč?! Když chci pomoct přírodě, proč to nedotáhnu do konce?“, právem se podivuje Lucie Zedníčková.

Aby to ale nevypadalo, že svůj svátek strávila půvabná herečka polemizováním nad ochranou životního prostředí… Jako kmotra se nevyhnula přípitku a další degustaci české slivovice Fleret nebo ochutnávce snídaňového menu galerijní vinotéky, v níž jsou fotografie ze Šumavy vystaveny. Navíc nebyla jako kmotra jediná, takže o zábavu měla ve společnosti kolegů ze světa kultury postaráno.

Lucie Zedníčková, Martin Maxa

Kmotrovství se ujal také herec Pavel Trávníček, modelka a moderátorka Jana Doleželová s dcerkou, zpěváci Martin Maxa a Petr Kutheil, tanečnice Markéta Šandová a vědma Helen Stanku. Všechny dohromady spojuje nejen přátelství s autorkou fotografií Helenou Váňovou, ale také láska k přírodě a Šumavě zvlášť.

vernisáž

Vernisáž Dvě tváře Šumavy můžete do začátku února shlédnout na adrese Jagellonská 8, Praha 3, poblíž náměstí Jiřího z Poděbrad.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Celebritytime.cz