ijournal.cz

Libuše Švormová se zamilovala do básniček! A ještě pomůže dobré věci

red Zdroj: AOS Publishing 29.4.2019 Významné osobnosti, veřejné projekty

Svormova basne studio
Česká Angelika, tedy Libuše Švormová se zamilovala do básniček.
Řadu let se kromě herectví věnuje i práci za mikrofonem, jak v dabingu, tak v rozhlasu, ale nově i načítáním audioknih. Teď byla přizvána do natočení audioverze nové básnicné sbírky svého hereckého kolegy Petra Baťka. Spolu s herci Danielem Rousem a Terezou Petráškovou se sešli v severočeském rozhlase a natočili část z 50 veršů, které napsal Petr Batěk a před nedávnem vydal v knižní podobě s názvem Mezi svými rýmy, kterou nádherně ilustrovala výtvarnice Michaela Žemličková.

Basne audiokniha

„Ty básničky i celá knížka jsou nádherné. Petr je talent a protože jsem z pracovních důvodů nemohla být v Praze u křtu, o to více jsem ráda, že mohu přispět svým hlasem a některé ty verše natočit. Celý projekt mě zaujal i proto, že je v podstatě charitativí – výtěžek z prodeje půjde na mladého sportovce, který byl brutálně napaden a má trvalé následky,“ prozradila šlechtička českého filmu a televize Libuše Švormová, která s Baťkem kromě jiného nedávno dotočila nový seriál Tomáše Magnuska Čechovi, ala český Dallas.

Rous basne studio
Kniha, stejně jako audiokniha, jež vyjde na podzim, je z části věnována na podporu florbalisty Radka Zelinky, kterého loni v listopadu na ulici přepadla partička Ukrajinců a jeden ho několikrát bodl. Kvůli tomu skončil sportovec na ARO, kde měsíc bojoval o život a nakonec přišel o nohu. Přestože obrovskou vůlí se mu podařilo nejen přežít, ale pomalu se vracet do běžného života, pomoc potřebuje. A kromě finanční sbírky by kniha i audiokniha Básní měla být další z pomocí. „Jsme moc rádi, že se nám daří a kniha se prodává. Jsem taky moc rád, že se mi daří dát dohromady mé milé přátele a kolegy herce, že si udělají čas a naočí každý čtyři pět básniček a dohromady to bude krásná skladba krásných hlasů a milých lidí,“ doplnil autor veršů a režisér audioknihy Petr Batěk. 

Krest Batek Zelinka

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: AOS Publishing