ijournal.cz

Lejla Abbasová: S velkou rodinou jsem ve stresu a všechno dělám pozdě!

red Zdroj: Tesco - Sbírka potravin 22.5.2019 Celebrity, Významné osobnosti, veřejné projekty
Čtyřnásobná maminka – to už člověk musí nakupovat pořádné koše potravin, i když jsou dvojčátka ještě malá, taky toho potřebují poměrně hodně, jak řešíte nákupy?

Já to všechno, co se nakupování týče, řeším především ve stresu, pozdě a s velkou nechutí. Nakupování rozhodně není moje hobby a ani teda to dámské. Já nejsem moc takový ten fashion typ, který by si užíval nákupy oblečení, přiznám se, že jsem však stále nedorazila do toho bodu, kdy bych nakupovala online. Zkusila jsme to dvakrát, ale není to ono. Já to potřebuju vidět na vlastní oči. Takže každý týden se vydávám na velký nákup pro rodinu, který si pak sama přivezu domů.

Vy taky pomáháte, kde to jen jde, proč jste se zapojila i do Sbírky potravin?

Protože si myslím, že jídlo je základní surovina a základní komodita, ke které by měl mít přístup úplně každý a bohužel, přestože jsme v Evropě, tak to není úplně pravidlem a jsem hrozně ráda, že se organizují aktivity jako je Sbírka potravin a vůbec se poukazuje na to, že se nadměrně plýtvá potravinami, takže jsem ráda, že se toho mohu osobně zúčastnit.

Abbasová

Jak tedy v takové velké rodině funguje jídlo, které se nesní?

Rozhodně se snažím, abychom doma neplýtvali, člověk by si měl zamést před vlastní prahem a musím říct, že se to docela daří, my máme minimální odpad. Občas nám třeba ztvrdne nějaký rohlík, ale ani zelenina a ovoce se nekazí. My jsme docela konzumenti a taky je nás poměrně hodně, takže se to tak nějak rozprostře mezi ty různé členy rodiny.

Jak člověk funguje s tak malými dětmi, školákem a vlastně ještě maličkou holčičkou a do toho stíhá energii vložit do pomoci ostatním? Partnera máte stále na cestách…

Je to teda čím dál tím horší. Já mám hlavně výborného partnera a taky maminku, kteří pomáhají v rámci celé naší rodiny. My jsme taková silná trojka. Je pravda, že teď musím hodně dobře přemýšlet o tom čase, časový managment je základ.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tesco - Sbírka potravin