ijournal.cz

Kvůli koronaviru se odřízla od světa. Anička Slováčková se nevídá ani s rodiči!

red Zdroj: foto: Instagram Anny Slováčkové 14.4.2020 Celebrity

Anna_SlováčkováKvůli aktuální situaci, kdy doslova celý svět zasáhla pandemie koronaviru, se Anička Slováčková rozhodla omezit i styk se svými rodiči. Pokud nemusí, nechodí doslova nikam. Hlady přesto neumře. O jídlo se totiž dceři Dády Patrasové a Felixe Slováčka stará krabičková strava.

Anička Slováčková, která na konci minulého roku oznámila, že má rakovinu prsu, je velká bojovnice. Má za sebou již poslední dvanáctou chemoterapii a v nejbližších dnech ji čeká velmi důležitá operace. Jelikož s vážnou nemocí bojuje během pandemie koronaviru, zbytečně neriskuje. 

“Jsem zavřená doma, jdu maximálně do nemocnice, nakoupit nebo do lesa na procházku. Chybí mi přátelé a hraní, ale věřím, že čím víc budeme všichni svědomitě doma, tím dřív se situace uklidní. A na druhou stranu si aspoň všichni odpočineme a já naberu před operací sílu,” říká Slováčková. Ta jedním dechem ale dodává, že na sebe dává větší pozor posledních půl roku, tudíž se pro ni toho příliš nezměnilo. 

“Mám stejné instrukce jako každý jiný. Nosit roušku a zůstat doma,” přiznala Anička, která si takový luxus může dovolit i kvůli Zdravému stravování, které ji pět dni v týdnu zásobuje pěti chodovým jídlem. 

“Popravdě mi to teď opravdu moc pomáhá. Nemusím chodit v podstatě vůbec do obchodů s potravinami. Navíc mám ze sebe dobrý pocit, že dělám něco víc pro své zdraví a kondici. Jídlo je totiž zdravé, lehké a já mám navíc vegetariánskou verzi, kde dostávám sem tam jen ryby, o které jsem si poprosila, jinak je to úplně bez masa,” prozradila dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka s tím, že vařit si musí jenom o víkendu. 

Ačkoliv se snaží lidem vyhýbat, přiznává, že nesedí jenom doma. “Na procházky chodím jen mimo město, do lesa, kde nemám šanci potkat živou duši. Nedávno jsem zrovna vyjela na pampelišky – jejich kořeny doma suším na čaj. Ale i ty jsou výjimečné, když už se to doma nedá vydržet, říká Anička. 

Ta se sice snaží zůstat pozitivní, přiznává ale, že i ji někdy dožene strach. Neustále si opakuji, že je důležité nepropadat panice a nepřipouštět si nějaký strach. Navíc v situací, se kterou člověk nic neudělá. Užívám si toho, že jsem doma a mám volno. Tvořím, hraju hry, mazlím kočky, uklízím jak dívá,” dodala Slováčková, která na čas dokonce z bezpečnostních důvodů omezila i kontakt se svými rodiči. Paradoxně ne kvůli sobě, ale jim. 

“Omezili jsme raději úplně kontakt. Neodpustila bych si, kdybych je nedejbože měla něčím nakazit,” uzavřela Anička, kterou v nejbližší době čeká zásadní operace. 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Instagram Anny Slováčkové