ijournal.cz

Kurýři GLS v rámci charitativního projektu Daruj hračku rozvezli dárky za více než šest milionů Kč

red Zdroj: www.gls-group.com 18.1.2022 Zajímavosti

Kurýři GLS před Vánoci zcela zdarma rozvezli dárky pro děti z dětských domovů v hodnotě přes 6 milionů Kč. Do projektu Daruj hračku, který pomáhá dětem z dětských domovů a ústavů sociální péče již 25 let, se zapojili po jedenácté. V databázi se během loňského podzimu sešlo přes 4,5 tisíce dětských přání, z toho 3 tisíce se podařilo do Štědrého dne splnit. Stovky dětí a klientů však stále čekají. Nenechte je čekat do dalších Vánoc, přání lze splnit i nyní. Registrovat se můžete v online aplikaci Daruj hračku.

 Photo_Deliveryman

„Lepší pozdě, než nikdy” je lednové motto projektu Daruj hračku. Věnovat vánoční dárky dětem z dětských domovů a ústavů sociální péče můžete letos i po Vánocích. „Naší prioritou jsou splněná dětská přání. Nevadí, že se Ježíšek trochu opozdil. O to větším překvapením pro dítě je, když najde svůj vysněný dárek, v jehož splnění už pomalu přestalo věřit, pod stromečkem v lednu. Proto dáváme lidem možnost se do projektu zapojit ještě po Vánocích, a rozzářit tak tváře dětí, které již ani nedoufaly,” uvádí Pavel Klempíř, ředitel společnosti Tango Havlíčkův Brod, v.o.s., která projekt od roku 1997 organizuje.

I letos bylo možné využít bezplatného doručení prostřednictvím balíkového přepravce GLS, který byl již po jedenácté generálním partnerem projektu. „Už více než dekádu kurýři GLS dopravují pro dárce projektu Daruj hračku zcela zdarma tisíce vánočních dárků. Tentokrát se jednalo o více než 1 600 balíků s dárky v hodnotě přes 6 milionů Kč. Letos navíc mohli dárci využít i podání v téměř tisícovce výdejních míst GLS Parcel Shop. Dopravou zdarma se snažíme jít štědrým dárcům naproti a proces darování jim maximálně ulehčit. Jako tradičně se do projektu zapojili i naši zaměstnanci, kteří společně plní desítky dětských přání,” uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.gls-group.com