ijournal.cz

Jak se udržuje v kondici zpěvačka Jitka Zelenková? Co doporučuje všem ženám?

red Zdroj: Večer pro dobrou věc 3.4.2018 Společenské akce a události, Významné osobnosti, veřejné projekty

Jaro začíná v Jaroměři. Tímto heslem se řídí producent David Novotný a už po devatenácté uspořádal v městě Jaroměř jarní benefiční koncert s názvem Večer pro dobrou věc. Tentokrát pozval na prkna jaroměřského divadla zpěváky z muzikálů MammaMia!, Ať žijí duchové a Rocky. K nim se přidala stálice české hudební scény Jitka Zelenková.

„Velice ráda vystupuji na akcích Davida Novotného, ať jsou to bohulibé akce, kde vystupuje více zpěváků nebo ať je můj koncert. Já totiž spolupracuji s Davidem i na některých mých, především vánočních koncertů. Vždy to má souvislost s charitou, je to perfektně připravené a vždy to funguje. A vždy mám připravené kafíčko, Vincentku, teplo v šatně, tekoucí vodua je o mne dobře postaráno,“ smála je stále dobře vypadající Jitka Zelenková. „My to máme v genech. Maminka do pozdního věku, přestože byla pak už vážně nemocná, stále vypadala skvěle. Měla vynikající pleť. A já hodně jezdím na hory na vzduch a v létě a to doporučuji všem ženám, do lázní. Už mě nebaví cestovat nějaké dálky, čas strávený v letadle považuji za ztracený a nezdravý. Suchý a vydýchaný vzduch a z klimatizace chytíte spíš nějakou chorobu. Radši si zajedu na české hory a do českých lázní,“ vysvětlila Jitka Zelenková, kde nabírá sílu a energii pro svou práci.

Zelenková, Novotný
Vždyť se na pěvecké scéně drží už celých padesát let. „Rychle ten čas utíká. Vždyť letos slavím půlstoleté výročí své pěvecké kariéry. Natáčím album, které je plánované na říjen. Bude to americká klasika, samozřejmě česky zpívaná. A ktomu padesátému výročí nachystám nějaký pěkný pražský koncert. Ale nebudu předjímat, nejsem ještě pevně domluvená, ale koncert rozhodně bude. Mám v hlavě i hosty, které si na koncert chci pozvat. Pokud to všechno klapne, tak by to byl David Kraus a Jan Smigmator, kteří se mnou zpívají i na připravovaném albu a další nechci prozrazovat.“ Jitku Zelenkovou si hodně lidí spojuje s Karlem Gottem. Přijde Mistr zazpívat i na její koncert? „To víte, že bych chtěla mít na koncertě Karla, vždyť jsem se s ním něco nazpívala. Ale ještě jsem s Karlem o tom ani nemluvila. Je ještě čas, je teprve březen,“ prozradila zpěvačka své plány. Jitka Zelenková se také svěřila, že by se nebránila natočit k novému albu i klip. Ale má to háček. „Klipů moc natočených nemám a v tutochvíli nedovedu odpovědět, jestli točit nebo netočit. Ale spíš to shrnu! Pokud budou finance a možnost, ráda klip natočím,“jednoduše uzavřela debatu zpěvačka Jitka Zelenková.

V šatně se na své vystoupení na Večeru pro dobrou věc, jehož výtěžek půjde na konto Základní speciální školy v Jaroměři a handicapovanému sportovci Martinu Zachovi, chytali zpěváci z úspěšného muzikálu MammaMia!, který se v dubnu vrací v obnovené premiéře na jeviště pražského Kongresového centra. Michael Foreta Jitka Asterová, nerozlučná kamarádská dvojka, sršela vtipem a drobné legrácky nebraly konce.

„Do Jaroměře na Davidovu akci jsem jel velmi rád. I když cesta sem po dálnici, v pátek odpoledne, není žádný med. Ale vezl jsem Jitku Asterovou, tak byla legrace. Měla zpoždění, a jak byla nervózní, funěla vedle mne, až se zamlžila všechna okna. Musel jsem je stáhnout, aby se to odfunělo. Ona čím je starší, tím víc funí. Prý má návaly, zmiňuje se o nich i v muzikálu MammaMia!,“ smál se Michael Foret, ale hned vysvětlil, že jsou s Jitkou velcí kamarádi a velmi rádi se popichují. Jitka Asterová se ale bránila. „No, co mám dělat, je mi snad už sto dvacet let a ty problémy mám. Ale začala jsem ty svoje návaly milovat, protože jeo nich také řeč v MammaMia! a zvláště ženské publikum na to reaguje velice vstřícně a je o legraci postaráno.“

Asterová, Novotný

Jitka Asterová hraje a zpívá roli Rosie a před dubnovým znovuuvedením bude tvrdě zkoušet. „Já na zkouškách nesmím chybět. Musím říct, že se toho hodně zapomene, hlavně choreografie. A ne, že bych byla jako bývalá krasobruslařka nešikovná, ale pohybová paměť se úplně vytratí a tak choreografii se budu učit jako úplně novou věc. Texty jsem zvyklá si pamatovat z divadla a není jich moc. A zpěv? Než jsem šla do muzikálu MammaMia! chodila jsem k učitelce zpěvu, která byla strašně drahá, ale nedala mitolik, jakopotom ty tři roky kamarádství s Míšou. Ten mě ve zpěvu posunul tam, kde jsem teď.“

Michael Foret hraje v muzikálu roli Skye. „Tu roli jsem nehrál od června loňského roku. A až začne za pár dní „oprašovačka“, jsem zrovna na horách a nebudu na zkouškách. Ale věřím, že ono se to tam někde najde,“ klepal si na hlavu zpěvák a zároveň připustil, že před obnovením představení bude mít trošku černé sny.„To mívám divoké sny. Zdá se mi, že je plné divadlo, já neumím vůbec nica nevím, co mám dělat. To vstávám ráno docela s nepříjemným pocitem.“ Naštěstí všechny Michaelovy chmury zahání jeho malá dcerka Lia, kterou zpěvák bere sebou na zmiňovanou lyžovačku.„Lia ještě lyžovat nebude. Ale nechám jí s maminkou v údolí a já si zajezdím někde na ledovci. Dřív jsem závodně lyžoval, jsem blázen a miluji rychlou jízdu. Tak doufám, že se mi nic nestane. Sice mámdobré pojištění, ale se zlomenou nohou Skye v MammaMia! opravdu neuhraju. Dám si pozor,“ sliboval otec od rodiny Michael Foret.

Vraspírová
Na své vystoupení se chystala i zpěvačka Petra Vraspírová. „Na akci Davida Novotného vystupuji poprvé. Já ho vůbec neznala, musela jsem si ho vygooglovat,“ smála se Petra a dodala, „jsem tu ale s úžasnými lidmi z MammaMia!, tak jsem jela ráda. Ale musím říct, že tu nejsem jenom za muzikál MammaMia!, ale také zazpívám písničky z muzikálu Ať žijí duchové. V hledišti jaroměřského divadla sedí i děti a těm se to bude určitě líbit!“

Celá večer moderovala zkušená moderátorka, herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová, která je na akcích Davida Novotného velmi častým hostem. „Na Davidových akcích se cítím jako doma. Protože on udělá kolem každé akce krásnou atmosféru., A vždycky se těším, když jedu na akci na Náchodsko, je to pro mne zážitek. Dneska v Jaroměři také zpíváme pár písniček od legendární skupiny ABBA, tak věřím, že i obyvatelé Jaroměře pak vyrazí do Prahy a podívají se na celý muzikál.“

Šinkorová, Novotný

Muzikál Rocky zastupovali na charitativním koncertě v JaroměřiPeter Pecha coby Rocky a představitelka Rockyho milenky Adrian Markéta Procházková, kterou do Jaroměře doprovodil její manžel.

„Já mám charitativní akce ráda a podporuji je, protože mají smysl. Stejně jako tento Večer pro dobrou věc. Dneska zazpívám duet z Rockyho s Peterem Pechou a pak šanson od Björk a šanson Barevnej papouch, který zpívá Lucie Bílá,“ představila svůj repertoár Markéta a pokračovala, „já šansony miluji už dlouho, akorát když je člověk mladý, tak s nimi neplýtvá. Každá změna v životě, ať už to svatba, změna školy, nemoc, člověka někam posune a ten posun a prožitek můžete vložit právě do šansonu. A to mě na tom baví, ta barevnost a dramatičnost.“

Zpěvák Peter Pecha v Jaroměři zažil dvojí premiéru. Jednak byl poprvé na akci, kterou pořádal David Novotný a poprvé navštívil město Jaroměř.

„Práci Davida Novotného obdivuji. Já sám jsem vloni uspořádal benefiční koncert pro dětský domov ve svém rodném městě Gbely na Slovensku a vím, co je stím starostí a zařizování,“ řekl představitel Rocky. „Ta role byla pro mne sen. Rockyho jsem znal s filmu a teď ji hraji a zpívám. Nic ale není zadarmo. Musel jsem od základu změnit styl života a hlavně stravu. Do posilovny se dokope každý, ale upírat si sladké a smažené to je hodně těžké. Ale najel jsem na vlnu a jedu po ní pořád. Když vidím, kolik práce mám v tomto za sebou, je mi líto to všechno zahodit,“ svěřil se Peter krásnou češtinou a dodal, že má obrovskou podporu ve své snoubence. Datum svatby už je prý také na spadnutí! „Letos už to nezvládneme, ale rok 2019 bude tím pravým. Ani se nebráním potomkům, ty mohou přijít třeba hned,“ řekl rozhodně Peter. Potomkům se prý nebrání jeho milovaná Kateřina Sedláková, která svého snoubence něžně oslovuje velice specifickou přezdívkou.„To je docela vtipné. Na vysoké škole jsme měli spolužáka,který nás všechny oslovoval zdrobnělinou. A já byl Petřík, pak Petřinek a až z toho nakonec zůstal Třinek,“smál se Peter Pecha, který písně Rockyho v Jaroměři bude zpívat už celkem po padesáté.

Pecha, Novotný
Záštitu nad charitativní akcí Davida Novotného Večer pro dobrou věc převzal 1. náměstek hejtmana Královehradeckého kraje brigádní generál Mgr. Martin Červíček, starosta města Jaroměře Ing. Jiří Klepsa, předseda Krajské hospodářské komory Královehradeckého kraje Radek Jakubský a členka rady vlády pro rovné příležitosti Mgr. Soňa Marková, která složila Davidu Novotnému poklonu.

„Davidovy akce jsou výjimečné v tom, že přinášejí nejen finanční prostředky pro potřebné lidi, ale přinášejí také radost. On přivádí do našich malých měst známé osobnosti, které by někteří z nás možná nikdy neviděli a neslyšeli. S Davidem Novotným pocházíme oba z Náchoda, znám ho coby malého kluka a spolupracuji s ním už hodně dlouho. A když vidím, jak se snaží a daří se mu to, má moji plnou podporu,“ uvedla Soňa Marková.

A co na to vše řekl organizátor akce David Novotný, mimo jiné prezident soutěže Muž roku a Batist Nej sestřička?

„Já jsem v Jaroměři rád. Vedení města mi vychází opravdu vstříc a i proto jsem pořádal v Jaroměři už devatenáctý ročník koncertu Večer pro dobrou věc. O výtěžek z koncertu se podělí Základní škola speciální v Jaroměři a Muž roku 2009 Martin Zach, který je po úrazu připoutaný na vozíku,“ uvedl David Novotný a dodal, „zástupce speciální školy jsme tu mohli přivítat, ale Martin Zach je momentálně na atletických závodech handicapovaných atletů v Dubaji, kde velmi úspěšně reprezentuje Českou republiku. V hodu kuželkou vybojoval stříbrnou medaili. Až se vrátí, čeká ho tu příspěvek na jeho sportovní přípravu, regeneraci a další potřeby.“

Zároveň pořadatel koncertu Večer pro dobrou věc David Novotný slíbil, že se do Jaroměře určitě vrátí. V prosinci tady bude pořádat oblíbený adventní koncert.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Večer pro dobrou věc