ijournal.cz

Inteligentní zábava na lodi už jen do konce října

red Zdroj: www.iqport.cz 26.10.2019 Aktuality a pozvánky, Zábava

iQport
logo

Už jen pár dní mají zájemci možnost navštívit jediné zábavní science centrum v Praze. Loď iQport kotví na pražské náplavce na Rašínově nábřeží jen do konce října. Poté odpluje, a je tak poslední šance navštívit ji v podobě, v jaké nabízela inteligentní zábavu od půlky letošního června.

O tom, že se organizátoři podnětnou expozicí a interaktivními prvky včetně pohybových her a lehce adrenalinové zábavy ve formě virtuální reality trefili do vkusu Pražanům a turistům, svědčí dosavadní návštěvnost. Z čísla přesahujícího šedesát tisíc lidí je zřejmé, že podobné místo Praze doposud chybělo.

„V letošním roce jsme šli s otevřením iQportu tak trochu do neznáma. Ukázalo se ale, že o science centrum je velký zájem. V průběhu podzimních měsíců celý projekt vyhodnotíme a zvážíme, zda v něm budeme pokračovat v příštím roce. Pokud ano, pak zcela jistě v pozměněné podobě, s novými exponáty a třeba i jinak pojatém. Určitě bychom chtěli, aby si návštěvníci byli jisti, že se u nás vždy dozví něco nového a že nuda je slovo, kterému se obloukem vyhýbáme,“ říká Richard Fuxa, jeden z autorů projektu.

Druhý, George Kisugite, pak dodává, že jej potěšil zejména zájem základních škol, příměstských táborů a dalších skupin dětských kolektivů. „Je pro nás důkazem, že sázka na zajímavé informace z nejrůznějších vědních oborů byla dobře zvolená. Nikdy jsme neměli ambici nahrazovat školní výuku, ale zpestřit ji o informace, na které ve školách není prostor. Tímto směrem bychom pak určitě chtěli pokračovat i do budoucna.“

Zuzana Peitzová, manažerka projektu, je ráda za zpětné vazby, které se objevují v Návštěvnické knize. „Nejenom proto, že v drtivé většině jsou zápisy pozitivní, ale také proto, že se v ní objevují i podněty, které nám mohou pomoci v případném dalším pokračování,“ dodává.

iQport je otevřen již jen do konce října, stále však denně od 9 do 18 hodin. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo prostřednictvím sítě Ticketmaster. Veškeré informace a kontakty naleznete na www.iqport.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.iqport.cz