ijournal.cz

Indie slaví Den republiky i v Česku

red Zdroj: „Azadi ka Amrit Mahotsav" 6.2.2022 Zajímavosti

Lednové oslavy indického Dne republiky uspořádalo Velvyslanectví Indie v České republice ve velkém stylu. Není to náhoda, protože letos Indie slaví 75. výročí své nezávislosti na koloniální nadvládě. Pod názvem „Azadi ka Amrit Mahotsav“ se tak koná řada akcí v Indii i zahraničí.

Indicky velvyslanec na navsteve SIMU MUNIV den oslavy 26. ledna se po celé Indii za doprovodu indické hymny vyvěšuje státní vlajka. Děje se tak v sídlech státní správy a místní samosprávy a také ve školách, univerzitách a podobných institucích. Nejdůležitější akce se odehrává v Dillí za aktivní účasti prezidenta a předsedy vlády. Součástí programu je pochod lidí zastupujících různé oblasti života, který vyzdvihuje kulturní rozmanitost Indie a také sílu indické armády a ostatních bezpečnostních složek.

Letošní speciální program oslav v indickém hlavním městě zahrnoval několik premiér – leteckou přehlídku 75 stíhaček a vrtulníků indického letectva, kulturní vystoupení 480 tanečníků vybraných v celostátní taneční soutěži, deset 75 metrů dlouhých pláten namalovaných během akce „Kala Kumbh“ a ukázku v Indii vyrobených dronů spojenou se světelnou projekcí.

V České republice se v rámci letošních oslav indického Dne republiky konalo několik unikátních akcí: setkání s indickými studenty, mezinárodní jógová konference, kulturní program dětí v umělecké škole a vyvrcholením oslav byla oficiální recepce v Kongresovém centru Praha.

Bari Khatu pranam presentation with Vishwaguruji and Ambassador

Součástí konference ke Dni republiky ve Střílkách byla prezentace Barí Khátú pranám, sestavy jógových cviků ze systému Jóga v denním životě, a jejích účinků se zvláštním důrazem na páteř. (zdroj: Jóga v denním životě)

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: „Azadi ka Amrit Mahotsav"