ijournal.cz

Ideální dárek na poslední chvíli: bohatá audioknižní nadílka potěší celou rodinu

red Zdroj: www.audioteka.cz 21.12.2021 Rady, tipy, názory
Snadno, rychle, z pohodlí domova a bez obav, že netrefíte velikost nebo styl. Pořizování dárků dnes zvládnete v naprostém klidu, i když do Štědrého večera zbývá jen pár dní. Pokud zvolíte členství v Audioteka Klubu, uděláte své rodině a přátelům radost pod vánočním stromečkem a zároveň jim zpříjemníte všední dny. Neomezený poslech vybraných audioknižních skvostů si totiž mohou užít při cestě do práce, sportu nebo třeba úklidu.

Jeden dárek, tisíc příběhů

Audioteka je největší tuzemská platforma s audioknihami a její Klub tomu odpovídá. Zahrnuje tisícovku titulů a jejich počet stále roste. Najdete mezi nimi tuzemské i světové bestsellery, klasiku v poutavém provedení, ale také nové audioknižní formáty. Patří k nim audioshow, sitcomy nebo dokumentární seriály. Členové si mohou za měsíční předplatné 199 Kč užít neomezený poslech všech audioknižních skvostů z klubového katalogu. Připravený je pro ně také exkluzivní obsah, předpremiérový přístup k vybraným novinkám a další výhody.

Originální efekty vás vtáhnou do děje

Tituly Audioteky vynikají kvalitou zpracování. Postavám propůjčují hlasy hvězdní interpreti jako Petra Špalková, Martin Myšička, Jiří Lábus, David Prachař nebo Martin Stránský. V bohaté nabídce přibývají takzvaná superprodukční díla, v nichž k intenzivnímu posluchačskému zážitku přispívají originální audio efekty – a v řadě případů také autentická hudba, podobě jako je tomu u filmů.

Audioknihy lze díky aplikaci Audioteka pro Android nebo iOS přehrát v online i offline režimu. Členství pro sebe i své blízké snadno zajistíte na webu www.audioteka.cz. O jeho přednostech se můžete sami přesvědčit, Audioteka jej totiž nabízí na 14 dní na zkoušku zdarma. V nabídce objevíte i naše vánoční tipy, které potěší celou rodinu.

Audioteka_Jiří_Havelka_Agent_cover_zdroj_archiv_Audioteka.czJiří Havelka: Agent

Novinkou je netradiční dokumentární audioseriál, který tvoří třiadvacet dílů. Každý odpovídá jednomu z posledních dní Alexandra Litviněnka. Příběh tak mapuje dění od momentu, kdy bývalý ruský agent a nekompromisní kritik Putina vstoupil do lobby hotelu Millenium, po okamžik, kdy podlehl otravě radioaktivním poloniem. V precizně vystavěném scénáři se prolíná rekonstrukce událostí, jak je zažil sám Litviněnko a jeho blízcí, i jak jsou zaznamenány ve výpovědích svědků a v soudních záznamech. V hlavních rolích excelují Jaroslav Plesl, Klára Melíšková, Ivan Trojan a Martin Myšička.

 

Audioteka_Anima_cover_zdroj_archiv_Audioteka.czKinga Krzemińska: Anima

Za okny mrzne, je slyšet zpěv koled a zbývá jen nazdobit stromeček. Přesto má tenhle mysteriózní příběh plný hrůzy a napětí k vánoční idylce daleko. Začíná neuvěřitelným hlášením na policejní stanici jednoho severočeského městečka. Podle něj z vesnice za lesem náhle a nevysvětlitelně zmizeli všichni obyvatelé. Poručík Jakub Willer se pouští do pátrání. Rozkrývat přeshraniční obchody a dávné křivdy s ním mohou až do 7. 1. 2022 exkluzivně členové Audioteka Klubu, v němž je vždy v pátek uveden premiérový díl tohoto hororového seriálu. V hlavních rolích se představí Jiří Vyorálek, Vanda Hybnerová a Jan Nedbal.

 

Audioteka_Recepce_cover_zdroj_archiv_Audioteka.czŁukasz Orbitowski a Klaudia Mynarska: Recepce

Řeknete si, že seriál z prostředí nadnárodní firmy zavání nudou. Ne však, pokud se o neuvěřitelné příběhy, které měly zůstat za zavřenými dveřmi úhledného sídla, podělí dámy z recepce. Kromě kávovaru, kurýrů a komunikace, případně i klíčů, mají totiž pod palcem také docházku a vlastně celé dění ve společnosti. Každý z deseti dílů tohoto audioknižního sitcomu přináší dobře namíchaný koktejl situačního humoru a působivých hereckých výkonů. Hlavních rolí se ujaly Hana Vagnerová, Zuzana Kronerová a Marie Poulová, jejichž svižné dialogy i břitký humor mají pořádné grády.

 

Audioteka_Snehova_kralovna_cover_zdroj_archiv_Audioteka.czHans Ch. Andersen: Sněhová královna

Příběh o síle přátelství a kouzlu lásky není třeba představovat. Zajímavé však je, že Audioteka při jeho zpracování vychází z nekrácené verze, která u nás v dobách socialismu neměla své místo. Sněhová královna je audioknižní premiérou Ivy Janžurové, která se zhostila role vypravěčky. Ústřední postavy promlouvají hlasy Jana Ciny (Kay), Anny Fialové (Gerda) a Kateřiny Winterové (Sněhová královna). Dokonalý zvuk a efekty si vás rychle získají stejně jako ústřední píseň Tichý hlas závějí, jejíž text napsala písničkářka Radůza.

 

Audioteka_Terezie_Radoměřská_Vánoce_pro_kočku_cover_zdroj_archiv_Audioteka.czTerezie Radoměřská: Vánoce pro Kočku

Originální rámec adventního kalendáře mají pohádky, které potěší nejmenší posluchače. Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají jeden dílek – třeba pastýře, ovečku či hvězdu. Betlémská Kočka pak odvypráví jeho příběh. Nechybí tedy pohádka O volkovi a oslíkovi, o andělíčcích
a cukroví, o tom, proč máme rádi koledy, nebo co o Vánocích večeřeli Marie s Josefem. Bonusem je speciální příběh na 25. prosince. Všechny zazní v příjemném podání Simony Babčákové.

 


Více informací najdete na www.audioteka.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.audioteka.cz