ijournal.cz

I přes léto v klidu pracujte, my se o vaše dítě postaráme

red Zdroj: MAM Prostor 4.7.2014 Pro děti

Dva měsíce volna jsou pro každé dítě více než radostné. Jiné už to bývá pro rodiče, pokud nemají zajištěné alespoň občasné hlídání. Společenské centrum MAM Prostor v Praze 5, které nabízí podporu aktivním ženám s malými dětmi, připravilo sérii letních aktivit pro děti předškolního a školního věku, aby pomohlo pracujícím rodičům ulehčit v době, kdy jsou školní zařízení zavřená.


MAM_Prostor

Příměstské tábory jsou velmi populární jak u rodičů, tak u dětí. Vaše ratolest si může vybírat ze široké nabídky různých tematických aktivit. MAM Prostor klade důraz na rozvoj dětí po edukační, ale i po pohybové stránce. Proto jsou témata a aktivity volené tak, aby každý den byl různorodý a obsahoval všechny nabízené typy činností.

„Strava a pitný režim jsou v ceně, stejně tak pomůcky, odborný dohled a lektoři. Navíc pokud má rodič zdravotní kartu VZP, má možnost získat slevu až 500 Kč na náš příměstský tábor! Bližší informace o podmínkách získání příspěvku naleznete na stránkách VZP,“ říká Kateřina Brychtová, zakladatelka společenského centra MAM Prostor.


Celkem jsme připravili 5 týdenních turnusů pro děti ve věku 3–6 a 7–11 let. Stačí si vybrat téma dle věku svého dítěte a přihlásit se na webových stránkách www.mamprostor.cz.

MAM_Prostor2 

  • 28. 7.–1. 8. Montessori týden, pro děti 3–6 let
  • 4. 8.–8. 8. Anglický týden s rodilým mluvčím na téma objevování kontinentů, pro děti 7–11 let
  • 11. 8.–15. 8. Ať žije muzikál, pro děti 7–11 let
  • 18. 8.–22. 8. Anglický týden s rodilým mluvčím, pro děti 3–6 let
  • 25. 8.–29. 8. Recyklohraní, pro děti 7–11 let

Příprava prvňáčků na začátek školního roku

V závěru prázdnin si rodiče mohou ověřit připravenost svého dítěte na vstup do školy na sérii 5 workshopů.

„Na praktických cvičeních si ukážeme silné a slabé stránky předškoláčka a řekneme si, na co se při učení zaměřit,“ popisuje Kateřina Brychtová a dodává: „Dítě si s podporou rodiče hned vyzkouší, jak se mu v dané oblasti daří, a rodič získá okamžitou zpětnou vazbu, v jaké oblasti je dítě zralé a co je u něj naopak třeba ještě podpořit.“

Jaké oblasti se budou trénovat?

 

  • 25. 8. 2014 zraková oblast (zrakové vnímání, rozlišování, figura x pozadí, analýza a syntéza…)
  • 26. 8. 2014 sluchová oblast (sluchové vnímání, rozlišování, analýza, syntéza, vnímání rytmu…)
  • 27. 8. 2014 motorická oblast (koordinace, jemná motorika, grafomotorika, úchop tužky…)
  • 28. 8. 2014 poznávací oblast (pozornost, paměť, řeč, myšlení, vědomosti…)
  • 29. 8. 2014 oblast orientace (tělesná, prostorová, časová + matematická oblast…)

 Jaké další služby můžete najít v centru MAM Prostor?

Projekt MAM Prostor je postavený na sdílení zkušeností a vzájemné podpoře mezi aktivními maminkami, které pracují či podnikají. Zároveň se staráme o rozvoj jejich dětí. Dispozice a služby MAM Prostoru jsou koncipovány tak, aby vyhovovaly všem ženám, které se svými dětmi nechtějí čas trávit pouze doma nebo při procházkách v parku, ale touží být aktivní a neustále na sobě pracovat. Mezi hlavní služby, které mohou zájemkyně využít, patří např. krátkodobé hlídání dětí, možnost využití sdílené kanceláře či zasedací místnosti, zájmové kroužky pro děti i matky nebo vzdělávání se v různých oblastech prostřednictvím odborných seminářů.

MAM Prostor najdete v prostorách bývalé rodinné vily se zahradou. Disponuje také minikavárnou zařízenou v originálním retro stylu 70. let, kde se klientky mohou potkat např. se svojí kamarádkou nebo obchodním partnerem. MAM Prostor sídlí na adrese U Teplárny 3 v Praze 5. Přímo u centra bez problémů bezplatně zaparkujete nebo se sem můžete za pár minut dopravit autobusem ze stanice metra Anděl.

Více informací o připravovaných letních aktivitách pro děti i dospělé včetně ceníku služeb najdete na webových stránkách www.mamprostor.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: MAM Prostor