ijournal.cz

Hugo otevírá budoucnost pro české hračky

red Zdroj: hračkářství Hugo chodí bos 2.11.2021 Pro děti

dum Vodickova 35
Po 7 letech od otevření prvního ryze českého hračkářství, otevírá Hugo chodí bos již třetí obchod a to v pražské Vodičkově ulici číslo 35. Unikátní prostor v domě přestavěném Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem nabídne místo pro výběr tradičních výrobců i novinek od nadějných českých designérů.

“Zákazníci ze všech koutů republiky i světa zbožňovali náš obchod v Řeznické ulici, proto jsme se rozhodli jim být blíž. S novým místem připravujeme i nové nápady. Ve spojení s našimi báječnými výrobci chceme ve Vodičkové pořádat akce pro děti i dospělé a využít obchod i jako galerii, dílnu a místo pro setkávání.” říká zakladatelka hračkářství Adéla H. Kantůrková.

Prostor by se měl stát místem, kde budou české hračky žít naplno svůj příběh. Příběh, ve které budou hrát roli výrobci, umělci, designéři, ale také největší odborníci na hračky – rodiče a jejich děti.

“Máme sen o legendárních českých hračkách, se kterými si budou hrát ještě děti našich dětí. Věříme, že s novým obchodem ve Vodičkově získáme dobrou základnu pro to postupně přeměnit sen na realitu,” dodává Jan Husák, spoluzakladatel Huga.

 

O hračkářství Hugo chodí bos

S vizí znovu objevit a nabídnout zákazníkům české hračky přišla Adéla Husáková Kantůrková v roce 2014. Od té doby se jí z jednoho obchodu a eshopu o pár položkách podařilo rozšířit záběr na 3 pražské obchody, 150 zastoupených výrobců a cca 2000 produktů. Rodinná firma s vlastním kapitálem každoročně přináší novinky z dětského sortimentu, jehož záběr neustále rozšiřuje. Za 7 let působení se Hugovi podařilo vykouzlit úsměvy na tvářích dětí i jejich (pra)rodičů kousky, o kterých si často mysleli, že se už ani nevyrábí. Aktuálně ve výběru nechybí výbavička pro miminka, hračky do cca 10 let věku, knížky, společenské hry, hudební nástroje, oblečení, barefootová obuv, nábytek a další.

Hugo chodí bos preferuje a propaguje udržitelnost při výrobě a prodeji hraček a v roce 2020 otevřel také jejich Opravnu. Silným pilířem ve filosofii hračkářství je obnovovat původní hračky, ale zároveň i vyvíjet nové hračky a ty propagovat i prodávat. Spolu s výrobci a chráněnými dílnami proto přináší pravidelně nové výrobky, kombinace a barvy pro veselejší dětství.

 

www.hugochodibos.cz

adela@hugochodibos.cz

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: hračkářství Hugo chodí bos