ijournal.cz

Harry Potter a Kámen mudrců in Concert – fantazie propojená s realitou!

red Zdroj: foto: archiv, -eso- 11.2.2024 Pro děti, Zajímavosti

Celosvětově úspěšné turné Harry Potter a Kámen mudrců in Concert se po více jak 5 letech vrátilo do České republiky! Unikátní velkolepý koncert, který propojuje ikonické filmové melodie Harryho Pottera pocházející z pera slavného skladatele Johna Williamse s Filharmoniky města Prahy se uskutečnil ve dvou provedeních 10. února 2024 v O2 Universum v Praze!

Harry Potter
Jedinečná audiovizuální podívaná nabídla nejen dokonalý požitek z živé hudby umocněné podáním 90členného symfonického orchestru Filharmoniků města Prahy, v čele s dirigentem Ernstem van Tielem, ale umožnila divákům znovu prožít kouzlo celého filmu Harry Potter a Kámen mudrců na velkém 16metrovém plátně ve vysokém rozlišení. Film je promítán s českým dabingem, díky tomu si i děti užily tento neopakovatelný zážitek naplno! Ernst van Tiel, který je jedním z nejuznávanějších dirigentů s mezinárodním renomé, se před samotnou produkcí svěřil: „Už se nemůžu dočkat českých koncertů! Těším se nejen na Prahu a její úžasnou atmosféru, ale i na návštěvu Muzea Bedřicha Smetany v Národním muzeu a také na skvělou gastronomii, a samozřejmě i na Čechy a české publikum. Pocházím z Nizozemí a musím říct, že jsem vždy českou kulturu obdivoval a záviděl jsem Čechům, a tak trochu i litoval, že nemáme skladatele jako jsou Dvořák, Smetana, Janáček nebo Fibich, protože jsem jejich hudbu poslouchal celý život. A teď mám tu čest pracovat s vašimi hudebníky na této úrovni! Opravdu už se nemůžu dočkat až se zase do Prahy vrátím.“

Harry Potter_generálka
Unikátní série filmových koncertů Harryho Pottera tak opět představila v České republice, která patří k dalším 48 zemím, v nichž se tyto koncerty konají, a které od roku 2016 zhlédlo přes 3 miliony diváků. Pražské koncerty Harry Potter a Kámen mudrců in Concert navíc nabídly i bohatý doprovodný program.

Harry Potter


Harry Potter in Concert

Připomeňme, že v roce 2016 Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment a CineConcerts společně vytvořili sérii filmových koncertů Harry Potter in Concert, která je jediným oficiálním celosvětovým tour oslavující filmy o Harrym Potterovi. Od světové premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců in Concert v roce 2016 si už více jak 3 miliony diváků užilo tento magický zážitek ze světa čarodějů. Do roku 2025 bude mít za sebou více než 2973 představení ve více než 48 zemích světa.

Harry PotterVe filmu Harry Potter a Kámen mudrců se Harry Potter na své 11. narozeniny dozví, že je sirotkem po dvou čarodějích a že i on sám má magické schopnosti. Ve škole čar a kouzel v Bradavicích se naučí, jak hrát famfrpál a zahraje si napínavou hru „živých“ šachů na cestě k temnému čaroději, který si dal za cíl jej zničit. 

„Filmová série o Harry Potterovi je jedním z ojedinělých kulturních fenoménů, který stále přináší potěšení milionům fanoušků po celém světě. Těší mě, že můžeme divákům poskytnout unikátní možnost poslechnout si oceňovanou hudbu, v živém podání symfonického orchestru, a zároveň si užít i kultovní film promítaný na velkém plátně. Bude to rozhodně nezapomenutelný zážitek,“ říká Justin Freer, prezident CineConcerts a producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi. „Harry je na celém světě synonymem vzrušení a proto věřím, že díky filmovém koncertu s živou hudbou propojenou s filmem si diváci užijí návrat do tohoto magického světa,“ dodává Brady Beaubien z CineConcerts, producent série filmových koncertů o Harrym Potterovi.


Více informací o sérii filmových koncertů na www.harrypotterinconcert.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv, -eso-