ijournal.cz

GreeenTech bude součástí nového Manifesto Anděl. Veřejnosti poprvé představí mobilní hydroponickou farmu

red Zdroj: GreeenTech 16.8.2021 Aktuality a pozvánky, Pro děti

GreeenTech
Ekologický start-up GreeenTech spustí svůj první hydroponický kontejner GreeenBox, který bude součástí nového Manifesto Marketu. Manifesto Anděl bude více zaměřeno na udržitelnost a své brány slavnostně otevře již v týdnu od 17.–22. srpna 2021. Součástí bude i doprovodný program pro širokou veřejnost, jako například živá vystoupení, ochutnávky a workshopy pro děti.

GreeenTech zakladatelé_Dmitrij Lipovskij_Karolína Pumprová_Milan Souček

Manifesto Anděl otevře své brány již 17. srpna.
V rámci slavnostního otevření představí unikátní gastronomický koncept, který bude klást důraz na udržitelnost a obnovitelné zdroje. Součástí areálu bude i městská farma od společnosti GreeenTech. Ta veřejnosti představí svůj první hydroponický kontejner GreeenBox, díky kterému lze udržitelně pěstovat listovou zeleninu, mikrobylinky nebo drobné ovoce.


spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová
Lokálně vypěstované potraviny budou využívány v restauracích Manifesta a návštěvníci si je budou moci zakoupit pro domácí potřebu. „GreeenBox je naší velkou novinkou a jeho otevření na Manifestu je pro nás opravdu důležitým krokem vpřed. Budeme moc rádi, když hydroponické pěstování představíme širší veřejnosti, jako pokrokový a udržitelný proces, který má do budoucna velké ambice,“ komentuje spoluzakladatelka projektu Karolína Pumprová.

 

Doprovodný program pro děti i dospělé

Celý týden slavnostního otevření, tedy od 17.– 22. srpna, se návštěvníci mohou těšit na živá vystoupení kapel, DJs, beauty koutky, ochutnávky, workshopy pro děti a také speciální edici bylinkových koktejlů. GreeenTech pro hosty připravil dětskou zónu s workshopy, kde si děti budou moci ve čtvrtek 18. srpna vyzkoušet malování na pěstební kelímky (neboli HerbaBoxy) a v sobotu 21. srpna také dětské vaření pro ty nejmenší gurmány. Během týdne budou v areálu k dispozici i hostesky, které ochutnávkou bylinek potěší každého labužníka. Vstupné je zdarma.

 GreeenBox vizualizace

GreeenTech mění proces pěstování

Koncept nového GreeenBoxu reaguje na vzrůstající zájem o udržitelnost a obnovitelné zdroje. Při hydroponické metodě pěstování se snižuje spotřeba vody až o 95 % oproti konvenčnímu zemědělství. Zároveň lze zeleninu pěstovat naprosto kdekoliv a v jakýchkoliv klimatických podmínkách. „Nejtěžším krokem byla výroba kontejneru, proces pěstování je pak poměrně snadný. Díky naší technologii a do detailu vyladěným pěstebním procesům, zvládne kontejner obsloužit jen jeden člověk. Vše probíhá automatizovaně. Navíc se nám podařilo do kontejneru vměstnat celých 64 m2 pěstební plochy, která poskytuje dostatek místa pro 3 750 salátů nebo 3 900 balení krabiček mikrobylinek,“ vysvětluje CEO společnosti GreeenTech Dmitrij Lipovskij.

GreeenTech_farma Hostivař_saláty

O společnosti GreeenTech:

GreeenTech založili v červenci roku 2020 Dmitrij Lipovskij, Karolína Pumprová a Milan Souček. Společnost se jako první v ČR zabývá vývojem a výrobou hydroponických pěstebních kontejnerů s cílem umožnit lokální pěstování zeleniny, mikrobylinek a drobného ovoce kdekoli na světě. GreeenTech je hrdým členem Asociace společenské odpovědnosti, která sdružuje společensky odpovědné a udržitelné firmy.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: GreeenTech