ijournal.cz

Francouzský šarm a podmanivé šansony

red Zdroj: Foto: nova - Art 26.1.2017 Celebrity

Velkou milovnicí hudby je půvabná česko-francouzská herečka Chantal Poullain. Nejvíce jiuchvacuje jazz a staré francouzské šansony. Není tedy divu, že Chantal, která disponuje hluboko posazeným sexy hlasem, se kromě herecké dráhy, věnuje i zpěvu. Aktuálně vydala nové album Chantal Chansons CD obsahující její milované francouzské šansony. Některé texty si umělkyně dokonce napsala sama a fanoušci na desce uslyší i jednu českou skladbu, kterou herečka nazpívala jako duet se Štěpánem Markovičem, saxofonistou kapely. Každý ton nabijí posluchače pozitivní energií a navodí atmosféru sladké Francie.

1_Chantal_zpívá_chansony

„ Šansony jsou pro mě velice důležité, protože jejich prostřednictvím lidem předávám, co cítím a mohu jim sdělit, to co potřebuji a chci, aby věděli,“svěřila se šansoniérka Chantal se svým typickým francouzským přízvukem. Chantal Poullain má s koncertováním bohaté zkušenosti, vydala již jedno velmi úspěšné CD, které se line v jazzovém duchu. Se svoji kapelou pravidelně vystupuje po celé České republice. „Jednou bych si velice přála, abych mohla spojit všechno moje umění dohromady. Herectví, šansony a tanec. To by se mi velice líbilo,“prozradila herečka své umělecké ambice a připojila ještě jedno přání: „Poezie do jazzu, to by byl také můj splněný sen.“

Přebal_CD

Za patrony svých desek si Chantal vybírá vždy citlivé a vnímavé osobnosti, které jsou hlavně jejími přáteli. Tentokrát se lahve šampaňského chopila zpěvačka Bára Basiková, která se s Chantal kamarádí několik let a považuje ji za svůj velký životní vzor. „ Ona je jako slunce, velké, krásné a laskavé. Už si ani nepamatuji, jak dlouho se vlastně známe. Mám pocit, že odjakživa, vždycky mě fascinovala, tím jak je výjimečná,“ pronesla tyto krásné věty na konto své přítelkyně Basiková. Báru a Chantal nespojuje pouze láska k umění, ale obě ženy jsou také matkami a mají syna. Zároveň spoustu životních peripetií prožily obdobně, takže jsou si skutečně velmi blízké. „ Hrozně ráda chodím na její šansonové koncerty, její hlas je půvabný a roztomilý s tou její nedokonalou češtinou, a taky mě hrozně baví ten její smích,“pokračovala zpěvačka s velebením kamarádky.

Bára_Basiková_s_Chantal_

Dalším kmotrem CD se stal herec Jan Cina, který se s Chantal seznámil díky jejímu synovi Vladimíru Polívkovi. „Jednu dobu jsme hráli v naši kapele Olats Otesoc a najednou vznikl nápad udělat vánoční koncert u Chantal doma. My jsme jí okupovali byt a ona nám za to ještě uvařila pekáč svoji speciální svíčkové. Je to skvělý člověk, kterého obdivuji, a je mi velikou ctí pokřtít její desku,“ řekl Honza o jejich seznámení a dodal, že ho také moc baví propojení její silné osobnosti s emocemi a nezaměnitelným hlasem.

Kmotr_Honza_Cina

Během koncertů, kterými Chantal provádí v češtině, celé publikum podléhá jejímu osobnímu kouzlu a francouzskému šarmu, kterým zpěvačka oplývá. Pěvecká čísla jsou doprovázena jazzově laděnou kapelou, od které uslyšíte zvuk saxofonu, klavíru a kontrabasu. Všechny hudební složky jsou perfektně sladěné.
2_Chantal_a_kmotři_B._Basiková_a_Jan_Cina

Křest nového alba si nenechala ujít ani herečka Dana Batulková, která se s Chantal momentálně potkává i pracovně v muzikálu Ať žijí duchové. „ Poprvé jsme se setkali na křtu kalendáře Proměn, kde jsem byla vyfocena jako Ozzy Osborne. Od té doby nás kromě práce pojí také přátelství. Často si po představení sedneme a probíráme život, děti a tak různě. Hodně si Chantal vážím, baví mě její radostný, velkorysý a optimistický pohled na život,“ povyprávěla herečka o jejich kamarádství.

Chantal_s_Danou_Batulkovou

Mezi ostatními návštěvníky, kteří přišli strávit příjemný uvolněný večer s podmanivými šansony a Chantaliným neodolatelným francouzským kouzlem, byla např. zpěvačka Leona Machálková, módní návrhářka Beata Rajská, herečka Anna Polívková, moderátor Zdeněk Podhůrský nebo muzikálový zpěvák a moderátor Bořek Slezáček.

CD CHANSONS vydalo A.M. P. Romek Hanzlík a nova-Art Radky Froňkové a zakoupíte ho za 300,-Kč http://www.rock-jazz.cz/kategorie/cd

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Foto: nova - Art