ijournal.cz

FLOWER TALKS – “když květiny promluví“

red Zdroj: Art-n-Coffee 31.10.2023 Výstavy a veletrhy

Pozvánka na vernisáž malířky Renaty Kolečkářové s příznačným názvem FLOWER TALKS – když květiny promluví a začnou vyprávět.

1. listopadu od 18:00, Art-n-Coffee

POZVÁNKA

 image_1


Představujeme Renatu

Vizuální umělkyni, malířku, která čerpá ze svého života, zážitků, experimentuje s myslí i tělem – butoh dance, dialogické jednání, dech. Její velkou láskou je modelování z hlíny, kdy se zpřesňuje vnímání tvaru, čímž se i obrazy pak stávají plastičtější. Sází, pěstuje své růže a pivoňky, miluje přírodu, moře, lesy, ptáky, svobodnou divokou přírodu i zahradu.

 renata


Říká o své tvorbě

Většina mých současných obrazů vzniká v klidu mého ateliéru v zahradě. Skrz květiny se dotýkám různých témat, která mě vtahují, a chci je pochopit nebo jen navnímat. Zajímá mě vztah individuality – objektu a okolí, míra vzájemné interakce a oddělenosti, příběh – zázrak života, vůle žít, krása a pomíjivost, zrození a zánik tvaru, transformace formy v čase, vnímání okamžiku. Obrazy právě svou povahou nabízí určité zastavení. A to mě baví.

Skrz květiny mohu všechny tyto střípky vyprávět s nádechem podobnosti s životem člověka – ženy, jak ho prožívám a vnímám já.

 image_2

Co na výstavě uvidíte?

Na výstavě budou obrazy z kolekce FLOWER SPACES včetně úplně nových děl.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Art-n-Coffee