ijournal.cz

FlixBus se připojuje k světovým oslavám Giving Tuesday, ve spolupráci s centrem Elpida organizuje adventní výlet pro seniory

red Zdroj: FlixBus 25.11.2018 Cestování, Významné osobnosti, veřejné projekty

Česká republika bude již třetím rokem oslavovat Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu. Do aktivit kolem Giving Tuesday se každoročně zapojuje tisíce organizací a firem z celého světa. Zaměstnanci pražské kanceláře autobusového dopravce FlixBus se k oslavám připojují také, darovat chtějí svůj čas a to, čemu se dennodenně věnují – možnost cestovat a poznávat. Ve spolupráci s pražským centrem Elpida organizují adventní výlet pro seniory do Českého Krumlova.

flixbus

Světový svátek dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday podporuje a vyzdvihuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den, slaví se v úterý následující po dni díkůvzdání jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadá na úterý 27. listopadu, zároveň tak otevírá charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku.

Celý svět se v tento den spojí, aby pomáhal a konal dobro, včetně Česka, kde svátek zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Do aktivit kolem Giving Tuesday se každoročně zapojuje tisíce organizací a firem z více než 150 zemí světa.

„Ke světovému dni dárcovství se letos s kolegy připojujeme poprvé. Vidíme v tom možnost se osobně o něco podělit, pomoci a třeba jen udělat radost. A to konkrétním lidem od konkrétních lidí,“ vysvětluje Martina Čmielová ze společnosti FlixBus, která se do projektu zapojuje letos také. „Rozhodli jsme se věnovat náš den někomu, kdo společnost postrádá. A protože posláním FlixBusu je umožnit komukoliv cestovat, pozvali jsme na výlet do Českého Krumlova seniory z pražského centra Elpida, kterým současně budeme dělat průvodce,“ dodává Martina Čmielová.

happy young man sitting in travel bus
Speciální výlet FlixBusu je naplánován na pátek 30. listopadu 2018, kdy také v Českém Krumlově adventní trhy začínají. O komentovanou prohlídku městem a dostupných zámeckých prostor se postarají sami zaměstnanci FlixBusu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FlixBus