ijournal.cz

Farma v jeskyni – víc než jen divadlo

red Zdroj: Farma v jeskyni 1.7.2014 Divadlo

Mezinárodní divadelní studio Farma v jeskyni svou tvorbou překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního i hudebního divadla. Každá z inscenací je fascinujícím zážitkem, založeným na komunikaci pohybem a hlasem.… „Představení Farmy v jeskyni nejsou pouze divadlo. Je to sdílený zážitek, který překračuje naše běžné vnímání. Divák jde s proudem, jako při poslouchání hudby, je tady a teď,“ říká umělecký šéf souboru a režisér Viliam Dočolomanský.

Farma_v_jeskyni,_SCLAVI_EMIGRANTOVA_Píseň,__foto_Viktor_Kronbauer_–_kopie

Název studia Farma v jeskyni, které funguje již od roku 2001, je odvozen od kultovního představení inspirované životem Federica Garcíi Lorcy. Jde o doslovný překlad arabského slova daimuz, kterým byl pojmenován Lorcův rodinný statek.

Farmu v jeskyni nyní můžete vidět:

Představení Sclavi: Emigrantova píseň (z roku 2005) - 23., 24. a 25. 7. netradičně v Divadle Hybernia – v rámci projektu Meeting the Odyssey. Představení o slovanských emigrantech, vracejících se na začátku minulého století domů z Ameriky, kterému předcházel výzkum ukrajinských a rusínských písní.

Farma_v_jeskyni,_Informátoři,_foto_Viktor_Kronbauer

Nejnovější představení Farmy v jeskyni – Informátoři  - 21. a 22. 9. v divadle Ponec. Výchozím bodem byly tentokrát rozhovory s obětmi kauzy spojené s firmou Nestlé a s vlivnými korporátními lobbisty v Bruselu.  

V tuto chvíli probíhá v prostoru Mlýnská 6 v Bubenči workshop TVORBA AKCE a FYZICKÝ TEXT, který Farma v jeskyni vede. 
Workshopu se účastní profesionálové i neprofesionálové z několika zemí světa.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Farma v jeskyni