ijournal.cz

Famózní gala premiéra světového muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia

red Zdroj: Divadlo Hybernia 5.10.2019 Divadlo

Jeden z nejúspěšnějších světových muzikálů Tarzan viděli na slavnostní premiéře první diváci. Jeviště Divadla Hybernia se doslova proměnilo v džungli, kde vzduchem létaly opice a sálem zněly hity Phila Collinse. Romantické pasáže rozplakaly nejednu divačku, multimediální show a akrobacie uchvátila návštěvníky. Hvězdně obsazenému představení aplaudovaly i hvězdy showbyznysu a představitelé politické scény.

_DSC2558
„Získat licenci od naší společnosti vůbec není jednoduché. Máme přísná pravidla a často musíme zájemce odmítat. Představení v Praze bylo úchvatné. Je to první představení Tarzana s naší licencí ve východní Evropě. Show v Hybernii má skvělou scénu, casting, choreografii. Je prostě úžasné,“
uvedl Lewis Mitchell ze společnosti Music Theatre International, která uděluje licence k muzikálům Walta Disneyho.

V hlavních rolích se představili David Gránský, Ivana Korolová, Josef Vojtek, Dita Hořínková, Tomáš Trapl, Ernesto Čekan a další.

_DSC3624

„Je to zatím to nejnáročnější, v čem jsem kdy vystupoval. Skloubit hraní, zpěv a ještě akrobacii není vůbec jednoduché. Moc mě ale těší, že představení diváky nadchlo,“ vysvětlil představitel Tarzana David Gránský.

_DSC2644

„Pracovat na Tarzanovi mě hodně bavilo. Je to silný příběh a herci do toho šli naplno a hráli srdcem,“ svěřil se režisér Libor Vaculík.

Diváky na začátku zaujala prostorová multimediální projekce, díky které se stali součástí dobrodružství potápějící se lodi, aby se zanedlouho ocitli v džungli. Velmi realistické a důmyslné kulisy jsou jen jednou ze součástí výpravné produkce. Doplňují ji nákladné kostýmy, kterých je v představení na 250. Hlavní hrdinku Jane diváci mohou vidět celkem v pěti kostýmech – mimo jiné jako romantickou krásku i v expedičním safari oblečku.

„Takové množství kostýmů si opravdu užívám. V první půlce jsme skoro nahé, máme jen taková negližé, pak historické kostýmy a moc mě baví i slavná scéna, kdy Tarzan letí s Jane na liáně,“ pochlubila se Ivana Korolová.

_DSC3753

Josef Vojtek představující Tarzanova opičího otce Kerchaka si zase pochvaloval výzvu, kterou role představuje. „Je to poprvé, co nehraju člověka nebo ďábla, ale pořádné zvíře,“ dodal s úsměvem.

_JDS3888

Pochvalu si muzikál rozhodně zaslouží také za skvělou hudbu britského zpěváka a skladatele Phila Collinse. Ten za ústřední skladbu You´ll Be In My Heart dokonce dostal Oscara a Grammy.

„Zahrát si Tarzana byl vždy můj sen. Z nějakého, pro mě nepochopitelného důvodu, jsem však tu roli nikdy nedostal. Svou nenaplněnou touhu jsem si alespoň vykompenzoval v podobě přezpívané ústřední skladby You will Be In My Heart od Phila Collinse, která provází broadwayský muzikál Tarzan. Nazvali jsme ji Jsi v srdci mém a je součástí mého alba Ta pravá. Českému ztvárnění muzikálu Tarzan přeji mnoho úspěchů a spokojených diváků,“ vzkázal muzikálu během jeho příprav Karel Gott.

Muzikál Tarzan_Dita Hořínková_Tomáš Smička_Michaela Gemrotová

Slavnostní premiéry se zúčastnily špičky z politického a kulturního života. Vedle premiéra Andreje Babiše Tarzanovi tleskali například Petr Janda, Janek Ledecký, Leona Machálková, Marian Vojtko, Michaela Gemrotová, Michal David, Sagvan Tofi, Roman Vojtek a Petra Vojtková, Vojtěch Drahokoupil, Robert Urban, Vlasta Korec a mnozí další.

Divadlo Hybernia kvůli Tarzanovi provedlo rekonstrukci a pořídilo novou techniku. Diváci si tak hvězdně obsazené představení vychutnali v nových a pohodlných sedačkách. Jedná se o dosud nejnákladnější představení tohoto divadla. Mimořádně úspěšný hit měl jen na newyorské Broadwayi kolem 500 vyprodaných představení, diváci mu tleskali kromě USA či Evropy také na Filipínách, jen v Německu se hrál deset let. Show přichází do Prahy díky osobní iniciativě a podpoře Milana Fila, majitele investiční skupiny Eco-Investment, jejíž součástí je i divadlo Hybernia.

_DSC3492

Krátký videoklip zde:

https://drive.google.com/file/d/17Ajt4-oE278u7kM3QdxFAf_2-n0v0QZw/view?usp=sharing

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Hybernia