
V únoru (22.2. 2020) Tatrovka Trajda odstartovala v Máchově kraji, aby se vydala přes Balkán do Turecka. Ovšem kvůli koronavirové krizi posádka v Turecku uvízla na dobu tří měsíců. Díky tomu naši dobrodruhové poznali každodenní život v opuštěných horských vesničkách a zažila neuvěřitelné zážitky v naprosto liduprázdných místech v Kappadokii. V červnu pak téměř adrenalinovým způsobem vstupují do Íránu. Na hranicích je čekalo dvanáctihodinové dohadování, úplatky … Dalších téměř 90 dní zde členové týmu v aktuálním složení Marek Havlíček, Eva Šlosarová, Jiří Dvorský a Erik Hutter strávili poznáváním významných měst a míst bez turistů mnohdy za ohromných veder, až 48 stupňů. Před pár dny byli však nuceni Írán opustit kvůli incidentu jednoho ze členů a vrátit se do Prahy, jejich vozy ovšem putují do Ruska, kde by si je posádka měla po získání víz vyzvednout a pokračovat v obdobné expedici té letošní. Ve vyjednávání potřebných dokladů expedici pomáhá vicepremiér Karel Havlíček, patron projektu a velký srdcař.

Jaké jsou nejčerstvější plány?
„Budeme se snažit ze všech sil dostat víza do Ruska, vyzvednout auta a procestovat jih Ruska a následně dle plánu zazimovat auto u gruzínských hranic, abychom se příští rok mohli vydat na asijský okruh podobný původnímu letošnímu plánu, ale tentokrát s dočasnými členy. Pokud víza nedostaneme, auta vyzvedne důvěryhodná osoba a zazimuje je, nebo zůstanou zaparkovaná v přístavu, a to do doby, než se víza vyřídí, za tým TKS2 říká Kateřina Božková.

Kdo stojí za projektem?
PRVNÍ MUŽ: Marek Havlíček
Dobrodruh i cestovatel je v pravém slova smyslu.
V letech 2016–2018 objel v expediční dodávce svět, byl první Čech, který zdolal celou Afriku (2008–2010).
Bilance přes 400 000 km, a to nejen autem, ale i na motorkách.
Projeté destinace: demokratická republika Kongo, jižní Sudán, Mali, Irák, Afghanistán).
Autor knihy – Cesty k sobě, miluji se, které se prodalo téměř deset tisíc kusů
Mimo českou republiku na svých cestách strávil téměř deset let.
Muž mnoha tváři
V pouhých jednadvaceti letech (v roce 1996) otevřel jako absolvent strojní průmyslovky restauraci, za dva roky další, za rok další a další. Bohužel v roce 2003 mu podniky tzv. vypálili. Vše opustil a vyrazil do světa cestovat, a to mě změnilo CELÝ JEHO ŽIVOT!
DRUHÝ MUŽ: Ing. Petr Holeček, velký milovník “TATROVEK“
Během dvanácti let najezdil v Tatrovkách po africké Angole stovky tisíc kilometrů.
Za tu dobu se setkal jak s technickými problémy, které díky svému selskému rozumu, kladivu, izolepě a minimu nářadí musel svépomocí vyřešit a opravit.
Jen stěží najdete někoho, kdo v Tatrovkách prožil tolik extrémních situací v tak nehostinné krajině.
Projekt stojí na Markovi, nicméně založili jej společně s Petrem. Marek bude na palubě expedice Tatra kolem světa 2 nonstop tři roky, Petr maximálně dva měsíce v roce, je především zárukou kvality a bezpečí na cestě.