ijournal.cz

Druhý ročník charitativního projektu Pařížská dětem začíná

red Zdroj: Pařížská dětem 15.4.2018 Významné osobnosti, veřejné projekty

Nadační fond Be Charity se i v letošním roce spojil s butiky z pražské luxusní Pařížské ulice, aby zajistil finanční pomoc pěti konkrétním dětem s komplikovaným postižením. Druhý ročník tohoto charitativního projektu potrvá do 21. června 2018.

Pařížská dětem

Projekt Pařížská dětem navazuje na úspěšný rok 2017, který umožnil rozdělit mezi handicapované děti celkem 369 010 Kč. Stejně jako v minulém roce budou partnerské obchody odvádět po dobu trvání projektu předem stanovenou částku z každého realizovaného prodeje, přičemž společnosti Carollinum, LBM a Literix Group přispějí z každého zakoupeného produktu 50 Kč. Podílet se na této dobročinné akci tak může úplně každý. Stačí jen navštívit některý z vybraných butiků a pustit se odvážně do nakupování.

„Luxus je v očích mnohých marnotratnost, pokud ale dopomůže handicapovaným dětem k nákladným rehabilitacím, pak díky za každého marnotratníka,“ dodala Bára Nesvadbová, zakladatelka Nadačního fondu Be Charity.

Nesvadbová

Získané finanční prostředky budou bezezbytku použity na úhradu rehabilitací a cvičení důležitých pro vývoj dětí s komplikovanými postiženími, která vznikla jako důsledek úrazu, náročného porodu nebo onkologického onemocnění. Terapie, které je vhodné obvykle opakovat dvakrát až třikrát do roka, stojí v průměru 50 000 Kč.

foto z akce.Iniciátorkou projektu je majitelka společnosti Carollinum a členka správní rady Nadačního fondu Be Charity Tamara Kotvalová. Záštitu nad akcí převzala Barbara Nesvadbová a také úspěšná topmodelka Hana Soukupová, která se osobně zúčastnila slavnostního zahájení projektu. Na akci nechyběl také Martin Janna, manažer butiku Carollinum a syn Tamary Kotvalové.

foto z akce
„Od začátku bylo mým přáním udělat z tohoto projektu tradiční událost, která bude dětem pomáhat dlouhodobě a pravidelně. Věřím, že druhým ročníkem jsme tuto myšlenku jednoznačně podpořili a v dalších ročnících se bude okruh našich partnerských obchodů dále rozšiřovat,“
uvedla Tamara Kotvalová.

Partnery projektu jsou

LBM (Valentino, Tod’s, Bottega Veneta, Pařížská 17, The Brands, Diesel, Audemars Piguet, Breitling, Ermenegildo Zegna), Literix (Dolce & Gabbana, Hogan, Salvatore Ferragamo, Brunello Cuccinelli), Carollinum (Montblanc, Patek Phillipe, Rolex, butik Carollinum), Prodes a butiky Beata Rajská, Tatiana, Klára Nademlýnská, Roberto Coin, Gismondi, Sanu Babu.


Děti, kterým projekt pomáhá:

Tereza Vargová

Po prodělaném těžkém onkologickém onemocnění (nádor na mozku) zůstaly Tereze vážné zdravotní následky – ochrnula na pravou polovinu těla a přestala číst, psát, počítat. Úspěšně absolvovala komplexní speciální neurorehabilitační léčbu ve slovenských Piešťanech. Z důvodu dalšího zlepšení je nutné rehabilitační pobyt pravidelně opakovat dvakrát až třikrát ročně. Vzhledem k stavu, zdravotnímu postižení a věku má Terezka šanci, že se její stav bude zlepšovat.

Nicolas Ubl

Vlivem komplikovaného porodu prodělal krvácení do mozku a absolvoval dvě operace mozku. Má kombinované postižení. Od šesti měsíců věku intenzivně rehabilituje. Tento rok Nicolas prodělal náročnou ortopedickou operaci ve FN Motol a ještě několik jich ho čeká. Lékaři radí s okamžitou a intenzivní neurorehabilitací. Avšak šance, že se Nicolas postaví jednou na své nohy je velká. Příspěvek by byl částečně využit na ortopedické a zdravotní pomůcky.

Hynek Skůra

V červenci 2014 utrpěl úraz v bazénu, trpí poškozením mozku v důsledku doby strávené pod vodou. Ke zlepšení pohybové aktivity jsou potřeba nejen pobyty v lázních, ale i zdravotní pomůcky a každodenní nákladné cvičení a rehabilitace. Vzhledem k jeho věku má podle lékařů velkou šanci na návrat do plnohodnotného života.

David Štefanides

Po předčasném porodu zůstaly Davidovi trvalé následky – je kvadruplegik, má dětskou mozkovou obrnu, postiženy všechny končetiny, trpí epilepsií a má těžkou oční vadu. Rehabilitace jsou pro lidi s tímto postižením nezbytnou součástí a také Davidovi pomáhá oddálit náročnou operaci páteře. Výborných výsledků dosahuje v Centru Hájek Plzeň.

Ema Boučková

Osmiletá Ema je od narození nevidomá a těžce mentálně retardovaná. Nemluví, je na plenkách, samostatně nechodí. V poslední době udělala velké pokroky a první krůčky. Před rokem nastoupila do speciální školy v Benešově, kam chodí velice ráda. Pro její další zlepšení v chůzi by potřebovala rehabilitovat a nové chodítko, které by pečujícím rodičům i škole usnadnilo péči.

 


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Pařížská dětem