ijournal.cz

Dopřejte si jubilejní prezidentské sekty a tichá vína vytvořená k příležitosti výročí 100 let ČSR

red Zdroj: www.templarske-sklepy.cz 20.10.2018 Gastronomie

Rok 2018 je pro náš národ významným rokem, v němž se potkává hned několik význačných výročí českého státu. V „osmičkovém roce“ je tím NEJ jubileem 100 let od založení samostatného Československa. Právě toto výročí inspirovalo čejkovické vinaře k přípravě zcela nové unikátní řady šumivých a tichých vín, kterou nazvali TGM, k poctě Tomáše Garrigua Masaryka. Čejkovice, kde náš první prezident vyrůstal, považoval za svůj domov: „Můj vlastní domov – to byly Čejkovice.“
tgm
„V letech 1856–1862 prožil T. G. Masaryk v Čejkovicích nejdelší a nejšťastnější část svého dětství,
ke které se často a rád později vracel ve svých vzpomínkách, zmiňuje Karel Čapek ve svých Hovorech
s T.G.M. Nejen oslava samotného výročí, ale především ten vřelý vztah pana prezidenta k Čejkovicím byl pro nás nesmírně podnětný ke vzniku nové řady vín,“
uvedl generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice Ing. Pavel Pastorek.

TGM
Sekty řady TGM
jsou určeny pro milovníky a skutečné znalce šumivých vín. Jsou vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených odrůdových partií klasickou metodou kvašením v láhvi. Zrání sektů probíhá v láhvi min. po dobu 12 měsíců v temných templářských sklepích. Pro zákazníky jsou připraveny sekty kategorie BRUT, DEMI SEC i ROSÉ DEMI SEC.
TGM_sekty-BRUT TGM_sekty-DEMI TGM_sekty-ROSETichá vína řady TGM
jsou připravena ve dvou kategoriích. Jednak ve vyšší kategorii jako jakostní víno s přívlastkem, pro niž byly hrozny vybrány z nejkvalitnějších partií jednotlivých odrůd a zpracovány pomocí nejmodernějších technologií pod dohledem zkušených čejkovických enologů. Po nalahvováni byla vína uložena v tajemných chodbách templářských sklepů, kde dozrála do nejlepší možné jakosti. V této řadě jsou v nabídce odrůdy RULANDSKÉ ŠEDÉ, SAUVIGNON, TRAMÍN, SOLARIS, HIBERNAL a FRANKOVKA.
TGM_rulandske_sede_2017TGM_sauvignon_2016TGM_tramin_2017_sucheTGM_solaris_2017TGM_hibernal_2016TGM_frankovka_2016Celou řadu doplňují jakostní odrůdová vína MUŠKÁT MORAVSKÝ, RYZLINK RÝNSKÝ, CHARDONNAY, ZWEIGELTREBE ROSÉ, FRANKOVKA a RULANDSKÉ MODRÉ, která si jistě svou oblibu získají nejen díky vysoké kvalitě za velmi příznivou cenu, ale také pro svou originální adjustáž.
TGM_jmuskat_moravskyTGM_zweigltrebe_roseTGM_rulandske_modre_2017Vychutnejte si jubilejní vína z Čejkovic, z obce s historií a tradicí. Jak říkal sám T. G. Masaryk, s obcí spojenou ve všech dějinných etapách s českomoravskou svébytností. Stejně tak svébytná jsou i sekty a vína TGM.
Aktuální informace lze sledovat na Facebooku Templářských sklepů Čejkovice a na webových stránkách www.templarske-sklepy.cz, kde je možné oceněná vína i objednat.

Více o družstvu na www.templarske-sklepy.cz/o-nas.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.templarske-sklepy.cz