ijournal.cz

Dominikánská nej očima turistů

red Zdroj: www.godominicanrepublic.cz 15.4.2015 Cestování

Pozici nejoblíbenější karibské destinace si již několik let drží Dominikánská republika. Země přitahuje turisty všestrannou nabídkou – nejen plážemi a vyhlášenými all-inclusive resorty, ale i památkami z koloniálních dob, horami a národními parky. Mezi nejlépe hodnocená v regionu Latinské Ameriky patří také dvě dominikánská letiště.

Playa_Bavaro,_Rep.DominicanaNejnavštěvovanější destinace Karibiku

Podle údajů Karibské organizace cestovního ruchu(CTO) za rok 2014 byla vloni nejnavštěvovanější destinací karibského regionu Dominikánská republika s rekordním počtem 5 648 743 návštěvníků. „Podle výzkumu Centrální banky Dominikánské republiky jsou pro 38.6 % zahraničních turistů hlavním motivem cesty naše pláže, 15.6 % láká počasí a 11.1 % pohostinnost místních obyvatel,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka tuzemského zastoupení Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky.

Nejlepší karibské pláže

Každý rok získávají dominikánské pláže nejrůznější mezinárodní ocenění. Například prestižní cestovatelský magazín Condé Nast Traveler řadí pláž Rincon na poloostrově Samaná mezi top 50 nejhezčích pláží světa. Z výsledků výzkumu Centrální banky dokonce vyplývá, že až 48.3 % turistů hodnotí pláže severovýchodního regionu jako nejlepší v Karibiku. Návštěvníci portálu TripAdvisor vybrali v anketě „Travellers Choice“ mezi 25 nejlepších pláží Karibiku pláž Bávaro na východním pobřeží (8. místo), Bonita na Samaná (18. místo) a Sosúa na severním pobřeží ostrova (22. místo). Pláž Bávaro se pyšní certifikátem Modré vlajky, který uděluje Evropská nadace pro vzdělávání v otázkách životního prostředí (Foundation for Environmental Education – FEE).

Top all-inclusive podle TripAdvisoru

V anketě „Travellers Choice“, ve které hlasují turisté na základě spokojenosti a osobních zkušeností z daného místa, se umístily také hotelové resorty. Nejlepší servis all-inclusive v Dominikánské republice podle klientů nabízí resort Luxury Bahia Principe Don Pablo Collection (v La Romana a na Cayo Levantado), Iberostar Grand Bavaro (Punta Cana) a Casa Colonial (Puerto Plata).

Luxury_Bahia_Principe_Cayo_Levantado

Nejvyšší hodnocení pro dominikánská letiště v regionu Latinské Ameriky

Dominikánská letiště patří mezi nejlépe hodnocená letiště Latinské Ameriky a Karibiku. Mezinárodní letiště v Punta Caně (PUJ) bylo dokonce jediným latinskoamerickým letištěm, které figurovalo mezi finalisty Routes Americas Marketing 2015. Tato prestižní soutěž  každoročně oceňuje letiště, osobnosti a inovativní projekty v cestovním ruchu. V loňském roce zavítalo do Punta Cany 2.9 milionů pasažérů, tedy celkem 52 % všech turistů.  I proto byl na podzim 2014 otevřen nový letištní terminál B o ploše 33 000 m2, který za hodinu umožňuje odbavení tří tisíc pasažérů. Druhým nejfrekventovanějším se stalo Mezinárodní letiště Las AméricasSanto Domingu (24 %). Tento vzdušný přístav získal od Mezinárodní rady letišť (ACI) ocenění v kategorii „Nejlepší inovace“ a páté místo za „Nejlepší letiště Latinské Ameriky a Karibiku“. Slavnostní předání cen proběhne koncem dubna na regionální konferenci ACI Asie-Pacifik v Jordánsku.

Nový terminál pro zaoceánské parníky

V říjnu 2015 bude na severním pobřeží otevřen také nový přístav pro zaoceánské parníky. Provoz přístavu Amber Cove slavnostně zahájí příjezd lodi Carnival Victory s 2754 pasažéry na palubě. Do projektu investovala společnost Carnival Cruise Lines 65 milionů USD.V terminálu budou k dispozici bary, restaurace a trh s uměleckými předměty a suvenýry. Ambar Cove bude mít zázemí také pro nejrůznější volnočasové aktivity, od výletů za památkami, přes exkurze do výroben doutníků a rumu, až po jízdy v terénních vozech, projížďky na koních, lekce potápění a kulinářské cesty za ochutnáním autentické dominikánské kuchyně.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.godominicanrepublic.cz