ijournal.cz

Do štoly plazením! Nová atrakce Lázní Jáchymov

red Zdroj: Lázně Jáchymov 7.7.2021 Cestování

Dulni_vytah_stola_Astoria_foto_zdroj_Lecebne_lazne_Jachymov
Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí nová atrakce návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov. Prohlídková štola na počátku července otevřela své brány turistům i lázeňským hostům. „Vstup je kvůli měnící se výšce možný jen s ochrannou přilbou a ti nejmenší nebo nejodvážnější si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu v jaké v 16. století dobývali ve tmě s kahanem horníci stříbro,“ popisuje MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel Léčebných lázní Jáchymov, který ve pokračuje ve výčtu atraktivního pojetí hornické štoly: „Štola ústí do důlní auly, odkud návštěvníky prostřednictvím filmového plátna virtuálně přeneseme do skutečného podzemí dolu Svornosti. Autenticky neopakovatelným výkladem s prohlídkou všech zákoutí zaujme návštěvníky vedoucí dolu pan Pihera.“ Návštěvník se dozví spoustu zajímavých informací z historie i provozu dolu, včetně tajemství vzniku a získávání léčivé radonové vody.  

Cerpadlo_stola_Astoria_foto_zdroj_Lecebne_lazne_Jachymov

Prohlídková štola je součástí nového Návštěvnického informačního centra v suterénu lázeňského hotelu Astoria, které pomáhá ubytovaným organizovat volný čas nabídkou výletů, tipů na zážitky nebo programovým servisem, a všem návštěvníkům regionu poskytuje informace o destinaci.

Dulni_aula_filmove_platno_s_lidmi_foto_zdroj_Lecebne_lazne_Jachymov

Lázně Jáchymov jako přírodní léčivý zdroj využívají radonovou vodu s unikátní koncentrací radonu, která nemá v celoevropském měřítku srovnání. Zaměřují se především na léčbu nemocí pohybového aparátu a neurologických onemocnění. 

Více na www.LazneJachymov.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Lázně Jáchymov