ijournal.cz

Co promyslet před nákupem zahradního nábytku

red Zdroj: AkzoNobel 20.4.2021 Hi-tech a bydlení

Budete vybírat nový nábytek, kterým ozdobíte svou terasu nebo zahradu? Pokud nevíte, jaký zvolit, máme pro vás několik tipů.

image nábytek zahradaimage nábytek zahrada 


Plastové sestavy

Zahradní nábytek z plastu je nejlevnějším a tím pádem také nejrozšířenějším řešením. Velké teplo, přímé slunečné záření, kyselé deště nebo studené zimní dny na něm ovšem zanechávají následky, které už z jeho povrchu nikdy neodstraníte. Stářím navíc dochází k jeho křehnutí a lámání. Stále dokola je tak potřeba dokupovat a obnovovat jednotlivé komponenty.

 

Dřevěný nábyteXyladecork

Dřevo je druhou nejčastější volbou – je krásné, přírodní, a pokud se o něj správně staráte, tak i trvanlivé. Není důležité, zda si pořídíte zahradní nábytek ze dřeva měkkého nebo tvrdého, musíte ale sáhnout po kvalitních ošetřujících přípravcích, které mu poskytnou potřebnou péči. Velmi oblíbený je také dřevěný nábytek s kovovou konstrukcí.

Pro úpravu a konzervaci povrchově neošetřeného dřevěného nábytku je vhodný Xyladecor Ošetřující olej. Ten díky vynikajícímu hloubkovému účinku dřevo regeneruje, ošetřuje a oživuje starý, zašedlý a matný povrch. Po uschnutí je zcela bez zápachu, odpuzuje vodu a nečistoty.

 

LuxolPro nátěry zahradního nábytku sáhněte po produktu Luxol Lak s UV ochranou. Ten se díky své výborné zpracovatelnost velmi jednoduše aplikuje, má vysokou odolnost vůči UV záření a dlouhodobou životnost. Bonusem je jeho dostupnost v lesklé i matné verzi. A pozor – tento výrobek se také výborně hodí pro nábytek z ratanu nebo proutí.

 

Kovový nábytekHammerite

Nejodolnějším materiálem, ze kterého se zahradní nábytek vyrábí, je kované železo. I přes to, že železná souprava vydrží takřka vše, i ona potřebuje jistou péči. Na rozdíl od plastu se dá železo velmi dobře zrenovovat. Stačí jen odstranit volnou rez a znovu natřít. Dáte tak zahradnímu nábytku nový vzhled.

Pro renovaci kovových částí či celého železného nábytku se skvěle hodí Hammerite přímo na rez, hladký. Tato dekorativní a antikorozní barva zajišťuje aktivní ochranu proti korozi až na 8 let, má vysokou tepelnou i chemickou odolnost a zvýšenou vodoodpudivost. K dostání je navíc v 10 barevných odstínech, takže když vás nátěr omrzí, můžete jej snadno a rychle změnit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: AkzoNobel