ijournal.cz

Charitativní večer plný gastro zážitků: šampaňské, kaviár a raut s pokrmy Jana Punčocháře

red Zdroj: www.packanalyzich.cz 9.11.2021 Aktuality a pozvánky
Ve čtvrtek 11. listopadu se v pražských podnicích Galerie Kozí a Le Terrior uskuteční výjimečný večer. Hosté si užijí degustaci rakouských a německých vín. Vedle vína se bude ochutnávat také kaviár společnosti Pearla Caviar a šampaňské od společnosti Terroir Champagne. Připraven bude také bohatý raut s vybranými pokrmy. Specialitu s kaviárem osobně představí Jan Punčochář. Večer se uskuteční pod hlavičkou Nadačního fondu Packa na lyžích, jehož cílem je splnit paralympijský sen lyžaři Petru Novotnému. Část výtěžku z prodeje vstupenek tak poputuje na konto nadace.

Pearla_Caviar


Svatomartinský charitativní večer bude první akcí nově vzniklého Nadačního fondu Packa na lyžích. Uskuteční se od 16. hodiny do půlnoci v podnicích Galerie Kozí a Le Terroir, které se oba nachází jen kousek od sebe – v centru Prahy v Kozí ulici.

Během té doby mají hosté možnost ochutnat řadu vín z rakouských a německých vinařství, která jim osobně představí přítomní vinaři. Návštěvníci se mohou těšit na vína z vinařství: Weingut Stadt Krems (Rakousko), Weingut Martin Pasler (Rakousko), Weingut Paul Achs (Rakousko), Weingut Tom Strommer (Rakousko), Weingut Schwarz (Rakousko) a Weingut Robert Weil (Německo). Součástí večera bude také degustace několika druhů kaviáru od společnosti Pearla Caviar a šampaňského od Terroir Champagne. Kromě degustací bude pro všechny připraven také bohatý raut. Specialitu s kaviárem osobně představí šéfkuchař Jan Punčochář.

 Vino


Činit dobro pitím vína

Celý večer je charitativní, a tak část výtěžku se vstupného poputuje na konto Nadačního fondu Packa na lyžích. Návštěvníci si mohou vybrat ze dvou druhů vstupenek: za 2022 Kč (kdy 500 Kč z každé vstupenky jde na konto nadačního fondu) a za 5022 Kč (z těchto vstupenek jde na nadační fond 2000 Kč). V ceně každé vstupenky je degustace kaviáru společnosti Pearla Caviar a německých a rakouských vín. Držitelé dražší varianty vstupenky si užijí nejen hřejivý pocit z vyšší částky věnované na nadační fond, ale navíc také degustaci šampaňského v ceně vstupenky. Držitelé levnější varianty však nemusí zoufat, šampaňské si mohou na místě zakoupit také.

V průběhu večera bude i několik dalších možností, jak přispět na Nadační fond Packa na lyžích. Z ceny každé láhve vína a šampaňského či skleničky kaviáru, kterou si hosté na místě zakoupí (s možností pozdějšího doručení domů), bude část věnována na konto nadace. V průběhu večera se uskuteční také dražba speciálních láhví vína, balíčků s kaviárem a obrazů malíře Vladimíra Váchala. Celý výtěžek této aukce bude připsán ve prospěch nadačního fondu.

 

Komu pomůžete?

Nadační fond Packa na lyžích si klade za cíl pomoct sportovcům postiženým parézou brachiálního plexu, tedy obrnou horní končetiny. Prvním z podporovaných sportovců je lyžař Petr Novotný, který by rád reprezentoval Českou republiku v nadcházející paralympijské sezoně, zejména na paralympiádě v Pekingu. S podobnými událostmi je však spojena řada finančních nákladů. Cílem Svatomartinského charitativního večera tak je vybrat dostatek financí na Petrovu podporu. Cílovou částkou, jež poslouží k uhrazení poplatků za tréninky a kvalifikační závody, je 150 000 Kč.

Petr_Novotny_1

Vstupenky na charitativní večer jsou v prodeji na webových stránkách www.packanalyzich.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.packanalyzich.cz