ijournal.cz

Cestujte na dovolenou bez nevolností

red Zdroj: Novartis 14.8.2015 Krása a zdraví

Krásné zážitky z dovolené vám může pokazit nepříjemná nevolnost v dopravních prostředcích. Nejvíce jí trpí děti, ale někdy přetrvává až do dospělosti.

Přípravy i cesta na vytouženou dovolenou bývají často velmi stresující. Přemýšlíte, zda jste na nic nezapomněla a dlouhou cestu chcete mít co nejrychleji za sebou. O to více je stresující cestování s malými dětmi. Ať už se vydáte na dovolenou po krásách Čech a Moravy jen autem nebo autobusem, nebo se pustíte do vzdálenějších destinací letecky, je dobré mít po ruce „tabletku rychlé pomoci“.

foto_rodina

Nevolnostem z cestování se dá předejít s Kinedrylem. Není jen záchranou před nevolností pro vaše děti, ale i pro vás a vaši drahou polovičku, pokud zrovna neřídíte. Havárie či kolony Kinedryl bohužel vyřešit neumí, ale předcházet „malým“ problémům ano. Stačí maličkost v podobě bílé tablety a je o nepříjemnost méně, obsah žaludku zůstane, kde má a vy si po ujetí té dlouhé cesty užijete v klidu zaslouženou dovolenou.

KINEDRYL

Kinedryl_RGBPřípravek Kinedryl se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď). Na doporučení lékaře lze přípravek použít také při nevolnostech a závratích nejrůznějšího původu (při Meniérově nemoci). Používá se také při léčbě nevolnosti způsobené poruchou vestibulárního aparátu.

Obsah: 10 tablet.

Dávkování: Dospělí 1 tableta 60 minut před začátkem cesty. Při dlouhotrvajícím cestování stačí podávat 1/2 – 1 tabletu v intervalu 2-3 hodin. V terapii akutně vzniklé kinetózy se užívají 2 tablety jednorázově, při nedostatečném účinku potom v intervalech 30 minut 1/2 – 1 tabletu až do dávky 4 tablet. Při náhlém zvracení je účelnější počáteční dávku 2 tablet nepodat najednou, ale rozdělit ji do 4 dávek v intervalu několika minut. Dětem ve věku 2-6 let se podává 1/4 tablety, ve věku 6-15 let 1/4-1/2 tablety. První dávku užít 60 minut před začátkem cesty, při dlouhotrvajícím cestování se může podání 2krát zopakovat v intervalu 2-3 hodin. Tabletu je potřeba zapít dostatečným množstvím tekutiny.

logo

Co přípravek Kinedryl obsahuje:


Léčivými látkami jsou moxastini teoclas 25 mg a coffeinum anhydricum 30 mg.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek a stearan vápenatý.

Přípravek Kinedryl nesmí užívat těhotné a kojící ženy a nemá se podávat dětem do 2 let.

Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Kinedryl musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Balení 10 tablet za cenu 69 Kč, k zakoupení v lékárně bez lékařského předpisu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Novartis