ijournal.cz

České kino – všechny oblíbené české filmy na jednom místě

red Zdroj: České kino 31.12.2022 Rady, tipy, názory
České kino nabídne milovníkům českých filmů všechny oblíbené české filmy, pohádky a seriály na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě. Vedle úspěšných komerčních titulů poskytne prostor i pro díla artová či dokumentární od počátku zvukového filmu do současnosti. Oficiální spuštění proběhlo již na začátku prosince. Do budoucna se chce stát nejkomplexnější encyklopedií českého filmu v ČR a synonymem pro český film.

filmy
„Některé divácky oblíbené tituly dnes naleznete i na jiných internetových platformách, my však chceme zpřístupnit zájemcům celou českou kinematografii“ uvedl jeden ze zakladatelů platformy producent a režisér Miloslav Šmídmajer. Za startovací měsíční poplatek 99 Kč bude veškerý obsah dostupný registrovaným předplatitelům na všech chytrých zařízeních (počítače, mobilní telefony, televize, tablety).
“ Naší hlavní prioritou bylo vytvořit uživatelsky přívětivé a přehledné prostředí, v němž snadno naleznete svůj oblíbený film nebo svého oblíbeného herce. Nechceme našeho diváka přehltit, ale potěšit a pobavit“, upřesnil Šmídrmajer.

Při spuštění platforma České kino nabízí 650 českých filmů a pohádek a každý měsíc do své knihovny zařadí nové tituly, aby vznikl postupně úplný fond českých i slovenských distrubučních filmů. Pro děti jsou připraveny profily s možností vytvořit bezpečný program chráněný pin kódem. „Je smutnou skutečností, že dnešní děti již neznají české poetické pohádky, proto chceme rodičům umožnit pouštět například Pata a Mata, Hurvínka a další“, uzavírá Šmídrmajer.

filmy
České kino svým divákům nabídne i vlastní tvorbu v podobě pořadu Síň slávy Českého kina. Zde budou postupně představeny osobnosti české kinematografie. Mezi prvními natočenými je rozhovor s  Jiřím Lábusem nebo Danielou Kolářovou. Po stopách filmu navštíví autor projektu Filmové políčko Marek Mičke kultovní místa, kde se natáčely známé české filmy a jak vypadají dnes. Vydejte se třeba do populárních Hoštic (z trilogie Zdeňka Trošky – Slunce, seno, ..). Zajímavé postřehy a komentáře zazní od filmových historiků a odborníků v pořadu Všechno, co jste kdy chtěli vědět o filmu, ale báli jste se zeptat.

Jiří Lábus
Každý měsíc navíc bude věnován významné osobnosti české kinematografie. Prvním, s kým se budete moct blíže seznámit, je herec Jiří Lábus, který se objevil ve více než stovce českých celovečerních filmů.
Více informací a registraci naleznete na: 

https://www.ceskekino.cz/cs

Zaregistrujte se do Českého kina a získejte 14 dní zdarma na prozkoumání českých filmů a pohádek. Bez reklam! Zklamáni rozhodně nebudete.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: České kino